по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Lielbritānija

Platība: 242 900 km2

Iedzīvotāju skaits: 59 755 700

Valsts iekārta: Parlamentāra monarhija

Galvaspilsēta: Londona (11,85 milj.)

Lielākās pilsētas: Mančestra (2,62 milj.), Birmingema (2,35 milj.), Līdsa (2,05 milj.), Glāzgova (1,50 milj.), Liverpūle (1,50 milj.), Ņūkalsla.

Oficiālā valoda: Angļu

Reliģija: Anglikāņi (57%), citi protestanti (15%), katoļi (13%)

 

 

Klimats:

 

Mērens okeāna klimats, maigs un mitrs (mitrāks ir Ziemeļīrijā, sausāks un vēsāks Skotijā). Klimatu pārsvarā ietekmē siltā Golfa straume. Vidējā janvāra temperatūra ir no +3ºC līdz +7ºC, vidējā jūlija temperatūra ir no +11ºC līdz +17ºC. Vidējais nokrišņu daudzums ir 600 – 750 mm gadā. Bieži ir novērojama migla. Vislabāk valsti ir apmeklēt no aprīļa līdz septembrim.

 

Spriegums tīklā: 220 V

 

Naudas vienība: Mārciņa.

 

Kredītkartes: Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.

 

 

Muita:

 

Ievest un izvest bez ierobežojuma atļauts gan vietējo, gan ārvalstu valūtu. Valstī atļauts ievest 200 cigaretes, 50 cigārus, 250 gr tabakas, stipros dzērienus virs 22% - 1 l, zem 22% - 2 l. Suvenīrus atļauts ievest uz summu līdz 50 Eiro. Valstī aizliegts ievest narkotikas, ieročus, viltotu naudu, gaļu, putnus un to izstrādājumus, augus. Bez speciālas atļaujas aizliegts antīku senu un priekšmetu tranzīts, kā arī retus dzīvniekus. Aizliegts ievest arī medikamentus, izņemot personīgās lietošanas medikamentus. 

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Angļi plaši nepielieto ne garšvielas, ne mērces. Ļoti populāri ir zivju ēdieni un dārzeņi, kā arī cepta gaļa. Nacionālais dzēriens ir tēja, kuru parasti dzer ar pienu un cukuru. Nedaudz no angļu virtuves atšķiras velsiešu un skotu virtuve. Tās ir nedaudz krāsaināka un pikantāka. No stiprajiem dzērieniem populāri ir viskiji, džini. Iecienīts ir arī alus un sidrs , kurš ir diezgan stiprs.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Tūristu rīcībā ir tūkstošiem viesnīcu, gan viesu māju, kempingu, jauniešu mītņu un citu izmitināšanas iestāžu visā valstī.

 

Apskates objekti:

Valsts galvaspilsēta ir Londona. Mūsdienīga pilsēta ar senatnes gaisotni. Apskates vērts ir Parlaments, Big Bens, Vestminsteres abatija, Bekingemas pils, Trafalgaras laukums, Tauera tilts, Vest endas rajons ir pazīstams ar daudzajiem veikaliņiem, Admirāla Nelsona piemineklis, Sv. Džeimsa pils, Sv. Pāvia katedrāle, Tauers, Panorāmas rats „Londonas acs”. Pilsētā atrodas vairāk nekā 30 muzeji, no kuriem populārākie ir Britu muzejs, Šerloka Holmsa muzejs, Viktorijas un Alberta muzejs, Londonas vēstures muzejs, Dabas vēstures muzejs, Impērijas karu muzejs, Transporta muzejs, Kurto galerija un Institūts. Pilsēta ir bagāta arī ar parkiem, no kuriem populārākie ir Haidparks, Ridžentis parks, Sentdžeimsa parks. Linkolna – senākā cietoksni Anglijā. Bāta – slavena kūrortpilsēta, kura pazīstama ar romiešu pirtīm. Jorka – viena no skaistākajām viduslaiku pilsētām valstī.

Stradforda pie Eivonas – Šekspīra dzimtā pilsēta, Sv. Trīsvienības baznīca, kurā rakstnieks apbedīts.

Kembridža un Oksforda ir vispopulārākās studentu pilsētās ne tikai valstī, bet arī visā pasaulē. Liverpūle ir Ziemeļanglijas pilsēta, slavenās popgrupas „Bītli” dzimtene. Stounhedža – seno ķeltu apmetnes vieta. Braitona – kūrortpilsēta ar brīnišķīgām pludmalēm.

Nortumberlenda ir viena no valsts mežonīgākajām vietām, te atrodas daudz piļu, kaujas lauku. Apkārtnes populārākie objekti ir Adriana siena un Nortumberlendas nac. parks. Lankašīras grāfistē atrodas ezeru rajons, kas ir viens no valsts zaļākajiem nostūriem ar stāvām klintīm, maziem ezeriņiem, viduslaiku ciematiņiem. Vieni no skaistākajiem ezeriem ir Alsuoters, Gramsmēres ezers un Vindermēres ezers. Vispopulārākais ezers ir Lohness, kurš atrodas Skotijā un ir pazīstams ar savu briesmoni.

Snoudonijas nac. parks – viens no lielākajiem Anglijas un Velsas dabas parkiem ar akmeņainiem kalniem, zaļām ielejām, straujām upēm, ledaini aukstiem ezeriem un bieziem mežiem. Dramnadročitas ciemā atrodas Lohnesa ezera briesmoņa muzejs. Šrusberi – skaista viduslaiku pilsēta. Skotija ir pazīstama arī ar viskija ražotnēm. Glazgova ir Skotijas lielākā pilsēta. Apskates vērts ir Botāniskais dārzs, Sv. Mungo baznīca, Zooloģiskais dārzs, Hanteriānas muzejs, Mākslas galerija, Kelvingrovas muzejs, Mūsdienu mākslas galerija, „Burella kolekcija”. Edinburga ir Skotijas galvaspilsēta. Pilsēta ir pazīstama ar savu Kaslrokas pili, Sv. Margaritas baznīcu, Holiroudhauas pili, vecpilsētu, Sv. Žilja baznīca, Parlamenta ēka, Nacionālā Skotijas galerija, Nacionālā gleznu galerija, Skotijas vēstures muzejs, Karaliskais muzejs. Sentendrūsa - vecākā universitāte Skotijā, Sentendrūsas abatijas drupas, vecpilsēta. Invereri ir neliela pilsētiņa, kas pazīstama ar pili ezera krastā un forta paliekām.

Stirlinga – pasakaini skaista universitātes pilsēta. Netālu atrodas Brekon Bikonas nac. parks – skaisti ūdenskritumi. Ņūlanarka- neliela pilsētiņa – Skotijas dabas rezervāts. Houptaunas pils- Skotijas arhitektūras paraugs, brīnišķīgs parks. Aberdīna - parki, Botāniskie dārzi, vecpilsēta. Velsā atrodas ļoti daudzas skaistas pilis – Harleksas pils, Konvijas pils, Boumarisas pils, Kerharfornas pils. Velsas galvaspilsēta ir Kārdifa, kurā var apskatīt skaisto pili, Kaslkoksas pili, Landafas baznīcu, Jāņa Kristītāja baznīcu. Sentdeivisa baznīcā atrodas Velsas aizstāvja Svētā Deivida pīšļi. Belfāsta ir Ziemeļīrijas galvaspilsēta. Pilsētā var apskatīt Sv. Annas baznīcu, Municipalitātes ēku, Olsteras muzeju. Valsts ir bagāta arī ar kūrortiem, no kuriem populārākie ir Četlena, Vestonsjūpermēra, Lemingtona, Landrindona, Bilta, Lanurtida, Harogita un Bakstona.

 

 

Uzziņu telefoni:

Policija 999

Ugunsdzēsēji 999

Ātrā palīdzība 999

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV