по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Kuba

Platība: ~110 860 km2

Iedzīvotāju skaits: nedaudz virs 11 milj.

Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Havanna

Lielākās pilsētas: Santaklara, Kamagveja, Santjago de Kuba

Oficiālā valoda: Spāņu (bieži var dzirdēt arī franču un angļu valodu.)

Reliģija: Ticības brīvība. Vairāk katoļu.

 

 

Klimats:

 

Mitrs, tropisks. Siltākais mēnesis jūlijs, kurā temperatūra sasniedz +30ºC, bet aukstākais mēnesis ir janvāris: + 21ºC. Lietains ir no maija līdz oktobrim un sauss no novembra līdz aprīlim.

 

 

 

Spriegums tīklā: 110 vati, nesen uzceltās viesnīcās arī 220 vati.

 

Naudas vienība: peso, taču visi maksājumi notiek ASV dolāros.

 

 

 

Izmaksas:

 

Kuba nav pārāk lēta valsts. Ēdiens:

Lēts: 5 – 10 dolāri

Vidējas kvalitātes: 10 – 20 dolāri

Augstas kvalitātes: 20 un vairāk dolāru.

 

 

 

Kredītkartes: Visa, MasterCard un Banamex. Var lietot arī ceļotāju čekus.

 

 

Dzeramnauda:

Restorānos – 10% līdz 15%. Dzeramnaudu pieņem dolāros.

 

Lidostas nodoklis: Atstājot valsti, lidostā ir jāmaksā 20 dolāru lielu aizbraukšanas nodokli.

 

 

Muita:

 

Kuba aizliedz ievest narkotikas un jebkādus pornogrāfiskos materiālus. Šaujamieročus drīkst ievest, ja tie ir domāti medībām. Tūristiem ir jāiegādājas pavadzīme ilgstošām precēm, kuras ir nopirktas uz salas. Pavadzīme ir jāuzrāda pēc muitnieka pieprasījuma. Tūristiem ir atļauts ievest valstī personīgās lietas pieņemamā daudzumā. Ir aizliegts izvest no valsts noteikta veida dzīvniekus un augus, gliemežvākus, senlietas, dārgakmeņus un priekšmetus, kas tiek uzskatīti par nacionālo bagātību.

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Kubas nacionālā virtuvē ir jūtama spāņu, Āfrikas, un Āzijas ietekme. Spāņi salā ieveda dažādus dārzeņus, rīsus, apelsīnus, citronus un liellopus. Mūsdienās ēdienos dominē pārsvarā rīsi, pupiņas, yucca, kukurūza, banāni un cūkgaļa, tāpat liela tropisko augļu dažādība. Tipisks Kubas ēdiens ir ajiaco – gaļas zupa. Liels pieprasījums ir cūkgaļai un teļa gaļai. Zivju ēdienus pārsvarā patērē pilsētās. Vispieprasītākā ir pargo zivs, tāpat arī garneles, vēži un citi jūras veidīgie. Kubas virtuvē ir daudz creole ēdienu – rīsi ar vistas gaļu un romeritos.

Bagātīgajā afro Kubas virtuvē ēdieni ir saglabājuši savus Āfrikas nosaukumus. Vistradicionālākais ēdiens ir Congri ēdiens. Šim ēdienam ir divi tipi – rīsi ar sarkanajā pupiņām (Congo) un ar melnajām pupiņām (Mauri un Kristieši). No saldajiem ēdieniem vislabākais ir guenguel – konfekte. No dzērieniem atzītākais ir champola ar gunabana, cukurniedri un pienu.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Kubā var izmitināties viesnīcās, mājās, kas legāli izīrē istabas, vai arī mājā, kas to dara nelegāli. Kubas varas orgāni pirms iebraukšanas valstī pieprasa viesnīcas kvīti. Kubā ir arī mītņu tīkls, kas ļauj atbraucējiem izmitināties privātajās mājās. Ja uz durvīm ir trīsstūrveidīgs simbols zilā krāsā – rēķins ir jāmaksā dolāros, ja sarkanā – vietējā valūtā. Palikt mājās, kur izīrē istabas nelegāli ir bīstamāk, jo bieži notiek zādzības.

 

 

Vēsture:

 

Kubu 1492.gada 27.oktobrī atklāja Kristofors Kolumbs. Kubas iekarošana un kolonizācija noveda līdz vietējo iedzīvotāju iznīcināšanai, līdz ar to tika ievesti afrikāņi, lai tos paverdzinātu. Tas noteica Kubas kultūru un apdzīvotību. 1868.gada 10.oktobrī Kubas iedzīvotāji iesāka cīņu par neatkarību no Spānijas, kuras kolonizācijas valdīšana ilga 4 gs. ASV iesaistījās kareiviskā konfliktā un 1902.gadā nodibināja pseido - republiku, līdz 1959.gada 1.janvārī triumfēja Fidela Kastro vadītā revolūcija, kas ieviesa nozīmīgas pārmaiņas valsts dzīvē.

 

 

Apskates objekti:

 

Havanna - Kubas galvaspilsēta. Izrāda iespaidīgu arhitektonisku dažādību – pirms baroks, baroks, neogotika, neoklasicisms, eklektisms, jūgendstils, dekoratīvais stils, modernisms u.c. Pilsētas vecākā daļa, pazīstama kā Vecā Havanna, tika UNESCO pasludināta par Cilvēces dzimtīpašumu. Havannā ir stabila viesnīcu infrastruktūra. 14km garā piekrastē ir brīnišķīgas pludmales. Havannas muzejs atrodas baroka stila ēkā (vecā salas koloniālo pārvaldnieku rezidence ). Šajā muzejā ir attēlota pilsētas vēsture, galvenās istabas ir veltītas Kubas neatkarības kariem. Mākslas kolekcijā ietilpst gleznas, porcelāns, sudraba un bronzas priekšmeti, tā pat arī vēsturiskas mēbeles. Santa Clara de Asis – baznīca un konvents. Pirmais Havannas konvents, iekšā joprojām ir saglabājušās mazas ieliņas, ēkas un publiskā strūklaka. Vecās Havannas akvārijs. Pirmais ekoloģiskais centrs Vecajā Havannā.

Pinar del Rio tiek saukts arī par „Kubas dārzu”, ražo labāko tabaku pasaulē. Vinales ieleja ir valsts piemineklis un bija UNESCO pasludināts par Cilvēces Kultūras Ainavu. Šajā ielejā ir daudz alu, kas izveidojušās erozijas ceļā. Pinas del Rion ir daudz viesnīcu ar visām ērtībām. Key Levisā var izbaudīt sauli un pludmales, kā arī izmēģināt niršanu, medīt un makšķerēt. Pinar del Rio ir vērts apskatīt Guayabita del Pinar, Guarch pili, Milanese teātri, apmeklēt Rumayor nakts klubu un tradicionālo dzērienu fabriku. Vēsturiskajā pilsētas centrā arhitektūra ir eklektiskā stilā.

Matanzas atrodas tikai dažās minūtēs no slavenās Varadero pludmales un blakus Zapata Zapata pussalai. Visiecienītākie tūristu objekti ir Saauto teātris, Triolet aptieka un San Carlos baznīca.

Varadero - kūrortpilsēta. Pludmales, pievilcīgas alas un nogāzes ir tikai daži no pilsētas brīnumiem. No jūras aktivitātēm tūristi var izmēģināt niršanu ar akvalangiem un dziļūdens zvejošanu.

Zapata pussala atrodas dienvidos no Matanzas. Šeit atrodas dabas parks, kur tūristi var apskatīt pludmales , mežus, purvus, upes, ezerus, alas, dabas baseinus un skaistās jūras ainavas. Tūristi var izmēģināt niršanu ar akvalangiem, alu niršanu, iet pārgājienos, braukt ar riteni, jāt ar zirgu un braukt ar laivām.Dažas no vietām, ko ir vērts apmeklēt ir Guama, Bagātību lagūna, krokodilu ferma un Giron pludmales muzejs.

De la Juventud sala pazīstama arī kā Tūkstoš nosaukumu sala. Tulkojumā – Jaunības sala. No apskates objektiem vērts apmeklēt Punta Frances nacionālo jūras parku, Bibijagua pludmali, San Felipe – indiāņu dabas rezervātu, vērts apskatīt iezemiešu piktogrāfijas Punta del Este alās, El Colony vai arī vēsturiskas vietas, tādas kā El Abra rančo Presidio Modelo.

Key Largo del Sur - gara un šaura saliņa, kas ir daļa no Canarreos arhipelāga. Uz salas var nirt ar akvalangu, zvejot, burāt vai arī apbraukt apkārt salai. Uz salas atrodas daudz mājīgu viesnīcu un villu.

Cienfuegos ir Kubas visskaistākais 19.gs arhitektūras eksponāts. Starp nozīmīgākajām celtnēm ir katedrāle, Tomas Terry teātris un Ferrer pils, tā pat arī Jūras vēstures muzejs un Provinces muzejs u.c.

Sancti Spiritus ir viena no Kubas pilsētām, kur daba ir viens no galvenajiem faktoriem. Pilsēta atrodas salas centrā blakus Zaza ezeram, tabakas audzētājiem un kalnainam apvidum. Tilts pāri Yayabo upei ir pilsētas simbols. Pilsētā ir arī skaistas savrupmājas un Mayo Parochial baznīca.

Trinidad de Cuba dibināta 1515.gadā. Šeit ir daudz vietu, ko tūristi var apskatīt: Mayor laukums un baznīca, muzeji, Amatnieka laukums (Plaza de los Artesanos), Santa Ana laukums. Villa Clara atrodas salas centrā. Ilgu laiku ir bijis tūristu centrs, galvenokārt Ernesto Guevara memoriāla dēļ. Tūristu intereses objekti ir pludmales, sauszemes un ūdens fauna un flora. Var arī nirt ar akvalangu.

Jardines del Rey atrodas Ciego de Avila provinces ziemeļos un ir daļa no Sabana – Camaguey salām. Galvenais tūristu piesaistes objekts ir lielā putnu dažādība (pāri 200 sugas).

Camagüey ir lielākā Kubas province. Vēsturiskais centrs ir lielākais Kubā. Tā asimetriskais izvietojums atgādina zirnekļa tīklu. Pilsētā ir ļoti labi saglabājusies koloniālā arhitektūra.

Santa Lucia de Cuba attēlo saules, smilšu un caurspīdīga ūdens kombināciju. Lielais, dabiskais 21 km garš baseins, kam apkārt ir plašs un nepārtraukts koraļļu rifs, ļoti piemērots niršanai ar akvalangiem un citiem ūdens sporta veidiem.

Holguin pazīstama arī kā parku pilsēta. Ziemeļu piekrastē ir 41 pludmale, starp tām Guardalavaca un playa Emerald – pludmales, kas ir ieguvušas ārzemju iebraucēju atzinību.

Granma - vispievilcīgākās vietas ir Turquino un Desembarco de Granma dabas parki.

Santiago de Cuba pilsētā ir 15 muzeju un daudz citu interesantu un apskates vērtu objektu.

Baracoa tūristi var apmeklēt Alexander de thembold nacionālo parku, Paso de los Alemanes, Yumuri upes līci, Boma un Mata līčus u.c.

Kurorti šajā valstī
 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV