по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Malazija

Platība: 330 tūkst.km2

Iedzīvotāju skaits: 23 mlj.

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija

Galvaspilsēta: Kuala Lumpūra (3.7 mlj. – kopā ar piepilsētām)

Lielākās pilsētas: Kelanga, Johor Bahru

Oficiālā valoda: malajiešu. Lietotas arī ķīniešu, tamilu, angļu.

Reliģija: islāms (52%), budisms (17%), hinduisms (8%)

 

 

Klimats:

 

Silts un mitrs tropu klimats visu gadu. No novembra līdz janvārim ir musonu lietus sezona, kad ceļošana ir apgrūtināta. Gada vidējā temperatūra 26ºC, kas tāda saglabājas arī visu gadu. Gaisa mitrums praktiski visu laiku turas starp 90-100%. Valdošie vēji ir musoni, kas sev līdzi nes lietusgāzes. Galvenās dabas katastrofas ir plūdi, zemes nogruvumi, mežu ugunsgrēki.

 

 

Spriegums tīklā: 240 V, 50 Hz

Naudas vienība: Ringits (MYR)

 

 

Kredītkartes:

 

Pilsētās lielākajos veikalos un viesnīcās iespējams norēķināties ar vadošajām pasaules kredītkartēm (VISA, EC/MC). Bankas Malaizijā ir savienotas ar starptautiskajiem norēķinu tīkliem. Naudu var izņemt arī no bankomātiem.

 

 

Izmaksas:

 

Lētākajā ceļojuma variantā ir jārēķinās ar 20 līdz 25 USD dienā. Tad ir jānakšņo lētākajos hoteļos, jāēd vietējās ēstuvēs un ielu kafejnīcās un jāpārvietojas ar autobusu. Savukārt, ja ir vēlme baudīt relatīvu mūsdienīgu sadzīves līmeni, baudīt ēdienu vidēja līmeņa restorānos un īsos attālumos izmantot taksometru, tad ir jārēķinās ar apmēram 65 USD dienas tēriņiem. Taču, ja vēlas baudīt ‘ekstras’ un dzīvot komfortā, tad ir jārēķinās ar 100-130 USD pa dienu.

 

 

Muita:

 

Malaizija ietilpst Nāciju savienībā, līdz ar to tās dalībvalstu pilsoņiem nav nepieciešamas vīzas, uzturoties līdz 90 dienām. Pārējiem ceļotājiem ir nepieciešama vīza (līdz 90 dienām), ko ir iespējams arī pagarināt.

 

 

Veselība:

 

Īpaši jāuzmanās no tropu drudža, hepatīta, malārijas, trakumsērgas.

 

 

Drošība:

 

Ieceļotājiem tiek ieteikts neapmeklēt nomaļas austrumu puses salas. Šeit ir liels nolaupīšanas un teroristu uzbrukumu risks. Galvenais uzbrukumu mērķis ir ārzemnieki. 

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Līdzīgi kā sabiedrība, arī nacionālā virtuve ir ļoti daudzpusīga – ir gan indiešu, gan ķīniešu ēdieni. Vēsturiskās attīstības dēļ nacionālā kulinārijā ir arī portugāļu virtuves ietekme. Kā populārākos Malaizijas ēdienu var minēt satay – nacionālā gaumē cepta gaļa (liellopa, cūkas, vistas, garneles), rendang – liellopa gaļas ēdiens, murtabak – ar garšvielām pildīta cepta maize, laksa – zivs zupa.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Malaizija ir viena no attīstītākajām Dienvidaustrumāzijas reģiona valstīm, tajā ir ļoti plašas apmešanās iespējas – sākot no jauniešu un studentu hosteļiem, līdz pat pieczvaigžņu viesnīcām.

 

 

Vēsture:

 

Pirmie iezemieši pārvietojās uz Malajas pussalu no Dienvidrietumķīnas jau pirms 10’000 gadiem. Pussalā atradās triju impēriju – Funanu impērijas Kambodžā, Srivijaja impērija Sumatrā, Majapahiti impērija Javā – pakļautībā līdz pat 405. gadam, kad Melakas teritorijā ieradās ķīnieši. Apmēram ap to pašu laiku un strauji izplatījās islāma reliģija. Teritorijas bagātības piesaistīja Eiropas valstis – 1511. gadā kontroli pār teritoriju ieguva Portugāle. 1641, gadā varu pār Melaku pārņēma Holandieši, līdz briti 1786. gadā izveidoja Penangas ostu, kas strauji attīstījās, un 1795. gadā briti pārņēma savā pārziņā visu teritoriju. Briti tirgoja garšvielas, un tiklīdz tika pussalā atklāta alva, kolonizēja arī pussalas iekšieni. Pakāpeniski attīstoties tika izveidotas federatīva Malajas valsts. Attīstoties kaučuka un alvas industrijai, briti ieveda indiešus, tādējādi veicinot jau tā daudzskaitlīgā etniskā sastāva vēl lielāku sajaukšanos. 1957. gadā Malaja ieguva neatkarību no Lielbritānijas. Četras teritorijas – Sabaha, Saravaka, Singapūra, apvienojās ar Malaju un 1963. gadā tika radīta Malaizijas valsts. Divus gadus vēlāk Singapūra izstājās no konfederācijas. Pret Malaizijas izveidošanos tolaik iestājās Filipīnas un Indonēzija, jo abām bija teritoriālas pretenzijas. Starp Indonēziju un Malaiziju, izcēlās pat militārs konflikts 20. gs. 60-jos gados. Tomēr, kopš septiņdesmitajiem gadiem valsts ir dinamiski attīstījusies, taču cieta 1997. gada Āzijas reģiona krīzē, kas negatīvi ietekmēja arī Malaizijas ringita vērtību. Sākoties 21. gadsimtam, valsts ir praktiski atkopusies u turpina savu attīstību. Valsts ir spējusi pierādīt kā relatīvi stabilu politiskā ziņā, bez asām iekšējām pretrunā, neskatoties uz daudzajām dažādā iedzīvotāju sastāva. Uz pārējo tā reģiona valstu fona tas ir vērtējams kā pozitīvs faktors.

 

 

Apskates objekti:

 

Malaizija ir valsts ar ievērojamu vēsturi, brīnišķīgām pludmalēm, interesantu dabu un citiem objektiem.

Kuala Lumpūra jeb ‘dubļainā satece’ atrodas divu upju – Klangas un Gombakas sateces vietā. Tā ir moderna metropole ar debesskrāpjiem, tai skaitā Petronas dvīņu torņi, kas pašlaik ir pasaulē augstākās ēkas. Interesantākās vietas ir Dataran-Merdeka – vēsturiska vieta, kur 1957. gadā tika parakstīts neatkarības akts. tajā vietā ir taga 100 metrus augsts karoga masts, kas ir viens no garākajiem pasaulē. Tā ir gotiska stila celtne, radīta 1910. gadā. Vēl pilsētā ir nacionālais vēstures muzejs, kurā interesantākie eksponāti ir 520 miljonu gadu vecs smilšakmens gabals, 40’000 gadus vecs homo sapiens galvaskauss. No arhitektoniskā viedokļa interesantas ir Bangunan Sultan Abdul Samad ēka, kas britu impērijas laikā bija pārvaldes administratīvā ēka, dzelzceļa stacijas ēka. Vēl ir Nacionālais muzejs, Nacionālā mošeja, Petronas torņi, pilsētas parki, tirgus placis. Īpašu uzmanību piesaista Petaling iela ar saviem veikaliem, un aktīvo naktsdzīvi.

Penanga ir senākā britu apmetnes vieta Malaizijā, tiek dēvēta arī par “Austrumu pērli”. Ikvienam Penangas viesim ir jāapmeklē slavenais Čūskas templis. Citas atrakcijas ietver Khoo Kongsi dinastijas pils ar tās seno arhitektūru, kas pauž impērijas varenību. Vēl ir vēsturiskais forts, un Wat Chayamangkalaram templis ar 32 metrus augstu Budas statuju.

Johor Bahru atrodas Malaizijas pussalas dienvidos un faktiski ar autoceļiem un dzelzceļu ir saistīta ar Singapūru. Līdz ar to ir iecienīts singapūriešu ceļojumu galamērķis. Pilsētā ir daudz iepirkšanās centri un naktsklubi un citas izklaides vietas. Šeit ir jāierodas, lai baudītu dzīvi, un tērētu, nedomājot par kredītkartes limitu. Pilsētā ir jāredz Valsts pārvaldes ēka, mošeja, Lielā pils, kas ir arī muzejs. 1993. gadā tika atklāta Dataran Bandaraya kas ir milzīgs izklaides un publisko apsākumu komplekss. Papildus ir apskatāmas Mākslas galerija, un karaliskais mauzolejs, kur atdusas pēdējais Johoras monarhs.

 

 

Uzziņu telefoni:

Policija 999

Ugunsdzēsēji 994

Ātrā palīdzība 999

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV