по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Nepāla

Platība: 140,8 tūkst.km2

Iedzīvotāju skaits: 26,46 mlj.

Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija ar parlamentāru demokrātiju

Galvaspilsēta: Katmandu (1 milj. iedz.)

Lielākās pilsētas: Bhatapura, Potana, Pokhara, Janakpura, Lumbini

Oficiālā valoda: nepāliešu, angļu

Reliģija: hinduisms (90%), budisms (5%), islāms (3%)

 

 

Klimats:

 

Mainās strauji atkarībā no augstuma. No maija līdz oktobrim ir musonu sezona, kad ielejās ir lielas un postošas lietusgāzes, un Himalajos kūst sniegs, kas nes līdzi zemes nogruvumus. No oktobra vidus līdz decembrim ir skaidrs laiks ar saulainām debesīm. Tad ielejās ir silts, bet kalnos – spalgs laiks. Tad ir labi apstākļi kalnos kāpšanai. Arī no marta līdz aprīlim ir piemērots laiks alpīnismam, lai arī Katmandu un Terai ielejās laika apstākļi mēdz būt tveicīgi.

 

 

Spriegums tīklā: 230 V

 

 

Naudas vienība: Nepālas rūpija

 

 

Kredītkartes:

 

Ir iespējams galvaspilsētā, bet reģionos ieteicams glabāt vietējo valūtu nelielās denominācijās, sevišķi tas ir attiecināms uz kalnos kāpējiem, kas izmanto vietējo nesēju darbaspēku.

 

 

Ieceļošana, muita:

 

Visiem ceļotājiem ir nepieciešama vīza, ko var arī iegūt ierodoties uz vietas. Tomēr ieteicamāk ir iegādāties to savlaicīgi, jo lidostā mēdzot būt rindas. Var bez nodevas ievest līdz 200 cigaretēm, 1,5 L alkoholisko dzērienu. Aizliegts izvest vēsturiskas lietas (vecākas par 100 gadiem). Izbraucot var apmainīt pāri palikušo vietējo valūtu atpakaļ pret citu valūtu, uzrādot sertifikātu, ka nauda apmainīta centrālajā vai komercbankā.

 

 

Drošība:

 

Pēdējo 5 - 8 gadus drošības situācija Nepālā ir kritiska. Komunisti (maoisti) ir uzsākuši bruņotu cīņu ar valdības spēkiem, rīkojot regulārus uzbrukumus valdības iestādēm, kā arī organizējot terora aktus. Ceļotājus parasti neaiztiek, tomēr pastāv risks atrasties nepareizā laikā neīstā vietā. Galvaspilsētā Katmandu regulāri notiek demonstrācijas. Pēdējā laikā tiek aplaupītas kalnos kāpēju grupas. Vienmēr jāuzmanās no kabatas zādzībām. Kopumā ārpus galvaspilsētas Katmandu, visas rūpes par drošību ir jāuzņemas pašam ceļotājam.

 

 

Veselība:

 

Izplatītākās slimības Nepālā ir holera, A-hepatīts, Japānas encefalīts, malārija, tuberkuloze, salmoneloze. Kopumā medicīniskā aprūpe ir ļoti zemā līmenī, ceļotājiem jāvadā līdz pirmās palīdzības komplekts. Valstī ir dažas klīnikas ar Rietumu standartiem atbilstošu iekārtojumu, taču tās ir salīdzinoši dārgas.

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Ņemot vērā valsts kontrastu arī virtuve ir ļoti dažāda. Pārsvarā dominē rīss, garšvielas (karrijs, ingvers). Piemēram ALU ROTI, kas ir ar kartupeļiem pildīta maize, SEL ROTI – kraukšķīgi rīsu virtuļi. PAKODA ir dažādi ceptu augļu masa. DAL BHATA ir ēdiens, kas sastāv no rīsiem un lēcām. Pārsvarā ir veģetāra virtuve dēļ valdošā hinduisma. Tomēr ir arī gaļas ēdieni, piemēram, TANDORI, kas tiek gatavots no vistas gaļas.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Valstī ir pietiekoši daudz viesnīcu, visvairāk galvaspilsētā Katmandu. Alpīnistiem ir iekārtotas nometnes un bāzes, lai varētu iekarot Himalajus.

 

 

Vēsture:

 

Nepālas teritorija bijusi apdzīvota jau sensenos laikos. Jau apmēram 8. gs. p. m. ē. ieceļotāji no Indijas apmetās Katmandu ielejā. Arī turpmāk bija vērojama liela Indijas ietekme. Starp 300 līdz 900. gadu Likhavi dinastija konsolidēja ar pārējo Indijas teritorija, tika ieviests hinduisms un arī kastu sistēma. Līdz 13. gs. Katmandu ielejā atradās 3 karalistes, kuras pārvaldīja Malla dinastija. Gadsimtu laikā Nepāla bija ārzemniekiem slēgta teritorija. Ziemeļos atradās nepārvaramie Himalaji, savukārt dienvidos malārija, kas plosīja Terai ieleju, pasargāja no dienvidiem. Karaļvalstis tika apvienotas 1769 gadā – to veica Pritji Narajān Šahs, patreizējā karaļa priekštecis. Līdz pat 1991. gadam karalis pārvaldīja valsti, kad tika ieviesta jauna konstitūcija un tika pirmoreiz rīkotas daudzpartiju vēlēšanas. Iekšpolitisko situāciju šķoba maoistu separātisti, kas rīko teroraktus. Līdz ar to tūrismam pašlaik nav labvēlīga situācija

 

 

Apskates objekti:

 

Priekšstats par Nepālu kā ceļojuma galamērķi ir cieši saistīts ar Himalaju virsotnēm. Ilgu laiku valsts bija pievilcīga nopietniem kāpējiem, tomēr pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti ir iekarojušas zemākās virsotnes, kas piedāvā pasakainas ainavas un alpīno pļavu skaistumu. Tajā pašā laikā valsts zemākie punkti – Katmandu ieleja un Terai reģions piedāvā ceļotājiem plašas iespējas. Nostāk esošie reģioni ir ceļotājiem nedroši, tur nav ieteicams iemaldīties, jo nav nekādu drošības garantiju.

 

 

Katmandu ieleja:

 

Šī auglīgā ieleja ir kā logs uz bagāto Nepālas vēsturi. Bhaktapura bijusi viduslaiku karalistes galvaspilsēta, šeit joprojām neatrast automobiļus un modernās ēkas. Dažādas kastas dzīvoja noslēgti savā teritorijā ar atsevišķu tempi un ūdens piegādi. Nagarkota, kas atrodas ielejas austrumos, piedāvā ceļotājiem panorāmā vērot piecas no pasaules desmit augstākajā virsotnēm – Everests, Lhotsas, Čo Oju, Makalu, Manaslu. Astoņu līdz desmit dienu ceļojums pa Sankosi upi, ļauj iepazīt Nepālas ciematu dzīvi kā arī daudzās mežonīgās krāces – šis ceļojums ir domāts ekstrēmu izjūtu cienītājiem.

Katmandu: galvaspilsētā var aplūkot dažādas vēsturiskas celtnes. Kā pašu senāko, kas radās, kad vēl Katmandu ieleju pildīja ūdens, var minēt Svajambu templi. Tas atrodas uz pakalna, kas senāk bija sala. Pašupati templis ir daudzu svētceļotāju galamērķis – tas ir dieva Šivas templis. Tam ir apzeltīts jumts, sudrabotas durvis, un skaisti kokgriezumi. Čangu Nārājān templis veltīts Višnu dievam, kas hinduismā ir radību dievs. Savukārt Durbara laukumu ieskauj dažādas vēsturiskas celtnes un seno austrumu arhitektūra. Potanā var apskatīt budistu tempļus. Bhaktapurā ir atrodama Katmandu ielejā garākā pagoda. Visās pilsētās ir senas celtnes, un katrā var pavadīt veselu dienu, ja ir laiks un vēlēšanās. Nepālas pilsētu piedāvātās iespējas ir neizsmeļamas.

Terai: Šeit atrodas Čituānas nacionālais parks, kas izveidots daudz retu dzīvnieku sugu saglabāšanai, piemēram, Bengālijas tīģeri, ziloņi, leopardi, rēzus pērtiķi. Apmeklētāji var pārvietoties kājām, vai arī ceļot ar kanoe pa Rapti upi. Decembrī tiek rīkots ziloņu polo turnīrs, kas ir, iespējams, vienīgais šāds sporta pasākums pasaulē.

 

 

Himalaji

 

Annapurnas reģions: Maršruts, kas ved uz Annapurnas masīvu piedāvā izbadīt pilnu programmu: no tropiem kalnu piekājē līdz klinšainām neviesmīlīgām kalnu virsotnēm. Ceļotājiem jāšķērso ļodzīgi tilpi pār straujām kalnu upēm, un jāiet caur aizām, kas ir tik šauras un dziļas, ka saule reti iespīd. Augstākais punkts ir Thornga la Pass (5’250 m). Ceļotāju taka pie vienas no pārejām dod iespēju vērot Annapurnas un Daulagiri grēdas, starp kurām dziļumā tek Kali Gandaki upe.

Everesta apkaime: Ceļš uz Everesta bāzes nometni ir ļoti sarežģīts ar straujām augstuma maiņām. Sākotnēji maršruts ved cauri budistu ciematiem garām Thubten Choling klosterim, kas ir lielākais Nepālā. Tālāk ceļš ved cauri kalniem, šļūdoņiem, ielejām. Liriskai atkāpei var piestāt Pangpoče klosterī, kur var aplūkot mītiskā sniega cilvēka skalpu. Galamērķis ir Kalapataras virsotne (6’000 m), no kurienes paveras skats uz Everestu un citām sniegotajām virsotnēm.

Helambu: Ceļotāji, kas ir ierobežoti laikā, var Helambu izbaudīt kalnā kāpšanas burvību, bez straujām augstuma maiņām. Maršruts, kas sākas dažas jūdzes no Katmandu, ļauj piedzīvot gan terasveida lauksaimniecību, gan sniegotas virsotnes. Pie reizes, var apskatīt Šerpu dzīvi, ar tradicionālajām akmens mājiņām un kur jaki joprojām tiek izmantoti saimniecībā.

 

 

Uzziņu telefoni:

Policija 100

Ātrā palīdzība 228094

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV