по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Peru

Ekskursijas programmas:


Dažādais Peru

[lejuplādēt programmu]


Dažādais Peru + Tumbesas plūdmales

[lejuplādēt programmu]

Platība: 1.28 milj. km2

Iedzīvotāju skaits: 28.65 milj.

Valsts iekārta: Republika

Galvaspilsēta: Lima

Lielākās pilsētas: Čiklajo, Truhiljo, Arekipa, Kusko, Ikitosa

Oficiālā valoda: Peru ir divas oficiālās valodas - spāņu un iezemiešu kečvu. Spāņu valodu lieto valdībā un mēdijos, kā arī izglītībā un tirdzniecībā. Amerindiāņi, kas dzīvo Andu augstienēs runā kečvu valodā.

Reliģija: Kristietība 89%

 

 

Klimats:

 

Peru nav viena veida klimats – tuksneši, džungļi, kalnu ciemati un piekrastes pilsētas ir dažādu dabas spēku ietekmēti. Lietus sezona ir jūnijs – septembris Limā un novembris – marts kalnos. Ziemeļu un dienvidu augstienēs lietus sezona ir oktobris – aprīlis. Gar Amazoni ir vienmēr karsts un mitrs. Piekrastē ir sauss un mērens klimats, Andos no mērena līdz aukstam laikam.

 

 

Spriegums tīklā: 220 vati

 

Naudas vienība: Sols = 100 sentimo

 

Naudas maiņa:

 

Peru visvieglāk ir samanaīt ASV dolārus. Citas valūtas apmainīt var tikai lielākajās pilsētās un ar lielu komisijas naudu. Naudu var mainīt bankās, maiņas punktos (casas de cambio), viesnīcās un pie ielu naudas mainītājiem. Visvieglāk naudu var samainīt maiņas punktos. Ielu naudas mainītāji var apkrāpt, tāpēc pie tiem labāk naudu nemainīt.

 

Kredītkartes: Vislabāk ir lietot Visa

 

 

Izmaksas:

 

Peru nav īpaši dārga valsts. Lima un Kuzko ir visdārgākās vietas valstī. Ja ir ierobežoti līdzekļi dienā var iztikt ar apmēram 20-30 dolāriem. Ja izmitinās vienkāršā viesnīcā un ēd restorānos var pietikt ar apmēram 50 dolāriem dienā. Cenas luksus viesnīcās populārās vietās kā Maču Pikču var sasniegt 200 dolārus. Ēdiena izmaksas: par lētu ēdienu var samaksāt no 2 līdz 5 dolāriem, par vidēji dārgu no 5 līdz 10 dolāriem, par dārgu 10 un vairāk dolāru.

 

Dzeramnauda:

 

Ir ierasts atstāt 10% lielu dzeramnaudu bāros, restorānos, gidiem. Taksometru vadītājiem parasti dzeramnaudu nedod.

 

Drošība:

 

Kā visās pasaules lielākajās pilsētās, arī Peru bieži zog rokassomiņas. Daudzās viesnīcās ir seifi, kur ir ieteicams noglabāt savas dārglietas, naudu, pasi un aviobiļetes. Vietās, kur ir daudz cilvēku būtu jāuzmana rokas somas, video un fotoaparatūru u.c. Braucot uz Amazoni ir nepieciešama vakcinācijas izziņa par poti pret dzelteno drudzi.

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Peruiešu virtuve ir viena no labākajām Dienvidamerikā un ir pazīstama ne tikai pēc tās izsmalcinātas garšas, bet arī pēc tās dažādības un spējas apvienot dažādu laiku un kultūru ietekmi. Pateicoties trīs reģioniem un okeānam Peru ir tirgu, kas piedāvā svaigus produktus, pārpilnība. Peruiešu kulinārijas vēstures aizsākumi ir meklējami inku un pirms-inku laikā. Peru ir daudz austrumniecisko restorānu. Valstī ir vairāk nekā 2000 ķīniešu restorānu, kurus sauc par “chifas”.

Inki. Daudz tika lietota kukurūza, kartupeļi un dažādas garšvielas. Vēl iecienīti bija “oca” (pupu dažādība) un saldie kartupeļi. Gaļa, ko ēda senie peruieši, bija “huanaco”, “pacollama”, brieža gaļa, stirnas gaļa, kā arī dažādus putnus “nunuma”. Augļi, ko audzēja inki, bija banāni, avokādo, papaijas, plūmes un milzīgi ananāsi. Vissvarīgākā garšviela ar ko pagatavoja ēdienus bija ko mūsidenās sauc par “aji” vai kā to sauca spāņi “pipari no Indijas”. Arī mūsdienās aji ir viena no vissvarīgākajām sastāvdaļām, ko lieto Peru virtuvē. Arī zvejniecībai bija nozīmīga loma inku virtuvē.

Valsts iekarošana noveda pie jaunu kultūru parādīšanos. Tas ietekmēja arī seno peruiešu virtuvi. No Eiropas ieplūda daudz jaunu ēdienu un to pagatavošanas veidu. Ēdieni, kas kļuva par vietējās virtuves sastāvdaļu, bija govis, vistas un truši. Tāpat tika ievesti kvieši. No augļiem un dārzeņiem tika ievesti lapu salāti, baklažāni, sīpoli, spināti, sparģeļi, “cilantro”, pētersīļi un vīģes, apelsīni, laims, persiki, āboli un ķirši. Cukurniedres ievešana padarīja iespējamu taisīt dažādus saldos ēdienus.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Peru ir diezgan maza valsts salīdzinājumā ar tās kaimiņvalsti Brazīliju, tomēr valstī ir dažādas izmitināšanas iespējas. Valstī ir iespējams izmitināties pansijās, kempinga vietās, jauniešu kopmītnēs (hosteļos), viesnīcās, pašapkalpošanas vietās u.c. Viesnīcas Peru svārstās no mazām, draudzīgām viesnīciņām līdz luksus amerikāņu tipa kūrortvietām. Tāpat Peru var noīrēt villu (uz ilgāku laika periodu, vai īsāku) vai vasarnīcu.

 

 

Transports:

 

Peru ir liela valsts, tāpēc daudzi ceļotāji izvēlas lidmašīnas, lai pārvietotos pa valsti, ja ir ierobežots laiks. Publiskie autobusi ir viens no visvairāk lietotajiem garām distancēm. Uz lielākajiem ceļiem tie ir lēti, bieži iet un ir samērā ērti. Braucot no pilsētas uz pilsētu ir jāņem līdzi pase, jo to var pārbaudīt policijas kontroles punktos. Zādzības nakts autobusos nav nekas nedzirdēts Peru, tāpēc vislabāk ir izvēlēties braukt ar autobusu pa dienu vai arī, ja ir iespējams, lidot ar lidmašīnu. Vietējie autobusi ir lēni, lēti un pārpildīti; lai izkāptu no autobusa ir vienkārši jāpabļauj šoferim. Par taksometru cenām ir jākaulējas. Peru ir arī dzelzceļš. Tas ir lēts un diezgan ērts, bet ne pārāk drošs. Pārvietošanās ar laivām ir diezgan nozīmīga Peru austrumu zemienē. Kanoe laivas ar motoru tiek lietotas arī kā ūdens taksometri.

 

 

Vēsture:

 

Pirmie Peru iedzīvotāji bija mednieki-vācēji, kas dzīvoja Peru piekrastes alās. Līdz 15.gs pirmajai pusei Inku impērija kontrolēja lielāko valsts daļu. 1525.gadā inku valsts bija visaugstāk attīstīta, tās teritorija pletās vairāk nekā 3200 km garumā gar Dienvidamerikas Klusā okeāna piekrasti. Pēc inku valdnieka nāves, valstī sākās pilsoņu karš starp diviem pretendentiem uz troni. Kad 1532.gadā ieradās neliela spāņu iekarotāju vienība, tā ieraudzīja pilnīgi izpostītu zemi. Spāņi drīz vien uzvarēja inkus, un jau 1533.gadā inku valsts bija spāņu rokās. 1535.gadā Fransisko Pizarro nodibināja Limu. Peru palika lojāla Spānijai līdz 1824.gadam, kad valsti atbrīvoja venecuēlietis Simons Bolivars un argentīnietis Jose de San Martins. 1879.gadā Spānija atdzina Peru par patstāvīgu valsti. 1879 – 1884 notika robežkari starp Peru, Čīli un Bolīviju. Valstu nesaskaņas par robežām noveda pie īsiem bruņotiem konfliktiem 1981. un 1995. gadu sākumā, bet 1998.gadā Peru un Ekvadoras valdība parakstīja vēsturisku miera līgumu un nozīmēja robežas.1999.gada beigās Peru un Čīle līdzīgi beidzot īstenoja 1929.gada vienošanos par robežām.

 

 

Apskates objekti:

 

Lima - galvaspilsēta un sākuma punkts daudziem ceļotājiem. Pilsētā ir redzams liels mākslas un arhitektūras mantojums no koloniālā perioda, muzeji ir pārpildīti ar zelta, māla un austiem priekšmetiem, kas ir izrakti no valsts senajām apmetnēm. Miraflores un San Isidro apgabalu piesaistes objekti ir skaistas mājas, ziedu parki, kafejnīcas un restorāni, teātri un aktīva nakts dzīve. Limā var lieliski iepirkties. Veikalos var nopirkt labas kvalitātes zelta un sudraba rotaslietas, ēdas izstrādājumus, māla traukus u.c. Tāpat Limā var nobaudīt izcilu peruiešu virtuvi. Koloniālās ēras bagātības ir vislabāk saskatāmas apkārt Plaza Mayor vēsturiskajam skvēram. Apkārt atrodas katedrāle, kurā ir vienreizēji dārgumi un Pizarro mirstīgās atliekas, prezidenta pils, kur katru dienu ceremoniāli mainās sargi, arhibīskapa pils un pilsētas rāte ar izgrieztiem koka balkoniem. Pilsētas koloniālais dārgums ir Casa de Aliaga, kopš 1535.gada mājas konkistadora Džeronimo de Aliaga pēcnācējiem.

Limas baznīcas - galvaspilsetas skaistākās baznīcas ir La Merced, San Pedro un Santo Domingo, visas baroka stila ar apzeltītu iekšieni un apgleznotiem griestiem.

Muzeji - dārgumi, kas ir saglabājušies no senajām peruiešu civilizācijām, ir apskatāmi Arheoloģijas un Antropoloģijas nacionālajā muzejā un arī Valsts muzejā. Māla izstrādājumu, tekstilizstrādājumu, zelta, sudraba uu citu priekšmetu kolekciju var apskatīt Larco muzejā. Pirms-spāņu tekstilizstrādājumi atrodas Amano muzejā. Monterrico Zelta muzejā var ieraudzīt tūkstošiem zelta izstrādājumu.

Barranco - priekšpilsēta ar 19.gs un koloniālā laika mājām. Šī vieta ilgu laiku bija iecienīta mājvieta māksliniekiem un rakstniekiem. Pedro de Osma mākslas muzejā var apskatīt koloniālo dekoratīvo mākslas priekšmetu kolekciju. Kādreiz kā lielākā pirms-Kolumbijas apmetne peruiešu piekrastē Pachacamac kalpoja kā ceremoniāls centrs abām inku un pirms-inku kultūrām. Paliekas atrodas apmēram 20 jūdzes uz dienvidiem no Limas, tur pat atrodas arī muzejs. Iquitos osta tagad ir bāze upju laivu attiešanai uz vienkāršām, bet ērtām džungļu nometnēm augšup un lejup pa upi (Amazone). Dienā ceļotāji apmeklē indiāņu ciematus, bet naktī var piedalīties aligatoru medībās.

Tambopata savvaļas rezervāts tiek saukts par vienu no bioloģiski daudzpusīgākajām apkārtnēm pasaulē. Putnu ķērāji šajā rezervātā bieži saskaita 100 dažādas putnu sugas dienā.

Manu savvaļas rezervāts - viena no labākajām vietām, lai novērotu savvaļas dabu Amazones tropu mežos: pērtiķi (13 sugas), bruņurupuči, milzīgi ūdri, mežacūkas, tapīri un pat reizēm jaguārs.

Dienvidu Andi - gandrīz 600 gadu atpakaļ inku nācija parādījās dienvidu Peru, un salīdzinoši īsā laikā nostiprināja savu varu Kusko.

Kusko - Dienvidamerikas arheoloģijas galvaspilsēta. Tā ir visvecākā pastāvīgi apdzīvota vieta uz kontinenta. Kusko pārsvarā ir kečvu valodā runājoši indiāņi. Kusko bija Inku impērijas galvaspilsēta.

Kusko ir bagāta ar senajām drupām – Koricancha templis, inku pirtis un sarežģīta kanālu sistēma, lielais Sacsayhuaman cietoksnis vieta senajām reliģiskajām svinībām. Koloniālie dārgumi savrupmājas un baznīcas (katedrāle, La Merced konvents, La Companis), kas celti uz inku pamatiem. Santo Domingo baznīca tika celta 17.gs uz Templo del Qorincancha (Saules templis) sienām – visgrandiozākasi komplekss Kusko. Tās sienas bija klātas ar zeltu un logi bija konstruēti tā, lai sienas atstarotu žilbinošu saules gaismu.

Zvaigžņu un Mēness tempļi ir joprojām neskarti. Pilsētas sirds bija un ir de Armas laukums, kas ir sevišķi skaists. To ieskauj koloniālas arkādes un četras baznīcas, viena no tām katedrāle. Kusko ir trīs izcilas baznīcas: La Merced, San Francisco un Belen de los Reyes. Pilsētā ir daudz izsmalcinātu muzeju, viens no tiem ir arheoloģijas muzejs. No Kusko var apmeklēt arī daudz seno inku apmetnes. 112 km no Kusko atrodas Maču Pikču.

Pazudusī inku pilsēta Maču Pikču bija cietoksnis/svētnīca, inku pamesta. Ilgus gadus pilsēta bija džungļu ieskauta un slēpta no cilvēku acīm līdz 1911.gadā to no jauna atklāja Hirams Binghams no Jēlas universitātes. Altāri, tempļi, kāpnes un terases, šī ir viena no unikālākajām vietām pasaulē. Maču Pikču nozīmē “Vecā smaile”. Maču Pikču paliekas ir samērā labā stāvoklī, jo spāņi to nekad neatrada. Maču Pikču bija mājas priesteriem, augstajām amatpersonām, amatniekiem un kalpiem, kā arī “mamacunas” – jaunavām, kas izvēlējās ziedot savas dzīves saules dievam.

Svētā ieleja. Ārpus Kusko un Urubamba upes ielejā vai Svētajā inku ielejā var nodarboties ar dažādām āra aktivitātēm: braukt ar plostiem pa upi, iet pārgājienos, jāt ar zirgu, braukt ar riteni, lidot ar gaisabalonu. Nevar neapskatīt arī Ollantaytambo cietoksni.

Peru folkloras centrā Puno ir bagāts rokdarbu, tradīciju, tradicionālo deju, svētku un tirgu klāsts. No Puno pa Titikakas ezeru kursē kuģīši uz Bolīviju.

Jaukā pilsēta Arekipa atrodas 75 minūtes uz dienvidiem no Limas. Tā ir celta no balta akmens, ko sauc par “sillar”. Pilsētas centru veido Plaza de Armas, kuras malā atrodas Jezuītu baznīca (celta 1689.g.). Pilsētā ir daudz atjaunotu savrupmāju, baznīcu (San Augustin), bet vissvarīgākais reliģiskais piemineklis ir Santa Catalina klosteris, kādreiz devis pajumti 400 mūķenēm.

Taquile salas - vietējie iedzīvotāji, kas ir nodevušies lauksiamniecībai, ir izveidojuši kolektīvo tūrismu, kur viesi var nobaudīt vietējo ēdienu, palikt vietējo mājās un izbaudīt šejieniešu tradīcijas un paražas.

Dienvidu krastā apmeklētājus gaida trīs interešu objekti - Ikas, Naska un Parakas.

Parakas pussala atrodas 125 jūdzes no Limas, un blakus esošās Ballestas salas veido Peru krasta vissvarīgāko szvvaļas rezervātu.

Ikas atrodas starp Parakas un Nazka. Tā atrodas vīna un “pisco” (brendija) ražošanas Peru centrā. Var tikt organizētas ekskursijas uz vietējām vīna darītavām. Obligāti ir jāapmeklē reģionālais muzejs, kurš ir slavens ar reģiona tekstilizstrādājumu paraugiem un māla traukiem no Parakas, Naska un Inka kultūrām.

Naska - kādus 2 500 gadu atpakaļ Naska bija pirms-Inku civilizācijas vieta, augsti attīstīta gan astronomijā, gan keramikas mākslā. Mūsdienās milzīgās zvēru, putnu un ģeometriskās figūras liecina par ievērojamo kultūru.

Colca kanjons. Pasaulē dziļākais kanjons, divreiz dziļāks par Lielo kanjonu Kolorado.

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV