по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

ŠriLanka

Ekskursijas programmas:

Culture & Nature Tour
Gem of Dream Tour
Gem of Sri LankaPlatība: 66 000 km2

Iedzīvotāju skaits: 19,9 milj.

Valsts iekārta: Prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Kolombo

Lielākās pilsētas: Negombo, Kotte, Batticaloa, Hambantota

Oficiālā valoda: singāļu; tamilu.

Reliģija: Budisms 70%, hinduisms 15%, kristietība 8%, islāms 7%

 

 

Klimats:

 

Šrilankas Z-daļa atrodas subekvatoriālajā, bet D-daļa ekvatoriālajā klimata joslā. Tā ir tipiska tropu valsts ar noteiktu lietus un sauso periodu. Musonu ietekmē no maija līdz augustam lietus sezona ir valsts dienvidos, rietumos un centrālajā daļā, savukārt no oktobra līdz janvārim lietus sezona ir valsts ziemeļu un austrumu daļā. Vidējā gaisa temperatūra jūlijā ir + 35°C, bet janvārī + 22°C. Piekrastes rajonos vienmēr ir siltāks nekā centrālajā daļā un kalnu rajonos.

 

 

Spriegums tīklā: 230 V

 

 

Naudas vienība: Šrilankas rūpija (LKR) 1 LKR = 0.008 EUR 

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Neiztrūkstošas sastāvdaļas Šrilankas nacionālajā virtuvē ir rīsi un karijs. Vienkāršākais šrilankiešu ēdiens ir vārīti rīsi ar dārzeņiem un kariju. Šo ēdienu mēdz dažādot, variējot ar produktiem, kurus pievieno šim pamatsastāvam – visbiežāk vistas gaļu vai zivis, retāk liellopu vai jēra gaļu. Citi nacionālie ēdieni – mullung – speciālu zaļumu sautējums ar daudz garšvielām. Sambol – rīvētu kokosriekstu, čilli un garšvielu kokteilis. Hoppers – plānas pankūkas ar kraukšķīgām maliņām un mīkstu vidu, parasti tiek pasniegtas ar kokosriekstu sīrupu. Saviesīgos pasākumos neiztrūkstošs ir nacionālais deserts Kiribath – rīsu pīrāgs ar kokosriekstu pienu. Wattalappam – malajiešu tradicionālais deserts, kaut kas līdzīgs olu pudiņam. Brokastīs Šrilankā bieži pasniedz curd – jogurtu, kas pagatavots no bifeļmātes piena. Protams, kā jau tropu zemē uzturā daudz tiek patērēti augļi – mango, papaijas, banāni, u.c.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Kolombo iespējams izbaudīt lielisku servisu par zemam cenām, tas attiecas arī uz naktsmītnēm. Šrilankas galvaspilsētā var rezervēt numuru Hilton ķēdes viesnīcā tikai pa ~100 EUR diennaktī. Bet pārnakšņošana lauku mājās vai hosteļos izmaksā ~ 5 – 40 EUR.

 

 

Bankas:

 

Atvērtas katru darba dienu, piedāvā pilnu klientu apkalpošanas servisu, nodrošinot dažādu banku operāciju izpildi – valūtas un ceļojumu čeku maiņu, kontu atvēršanu, kredītkaršu apkalpošanu, utt.

 

 

Kredītkartes:

 

Ar kredītkartēm iespējams norēķināties visos lielakajos veikalos, atpūtas kompleksos, viesnīcās un restorānos. Bankomāti uz ielam redzami diezgan bieži, taču ārpus galvaspilsētas var rasties problēmas ar skaidras naudas noņemšanu no starptautiskajām kartēm, tāpēc labak naudu no kartēm noņemt bankās.

 

 

Dzeramnauda:

 

Parasti dzeramnauda 10 % apmērā no kopsummas jau tiek ieskaitīta rēķinā, tāpec atstāt kaut ko papildus nav obligāti.

 

 

Veselība:

 

Jāuzmanās, lietojot uzturā nemazgātus vai termiski neapstrādātus produktus. Iespējams risks inficēties ar holēru vai hepatītu, kā arī ar malāriju, tāpēc ieteicams pirms došanās ceļā konsultēties ar ārstu par vakcināciju.

 

 

Muita:

 

Atļauts ievest 200 cigaretes vai 250 g tabakas, 1,5 l stipro alkoholisko dzērienu un 2 l vīna.

 

 

Transports:

 

Vienīgais veids kā nokļūt Šrilankā ir – ar aviotransportu. Uz Kolombo ir reisi no daudzām Eiropas valstīm. Šrilankā nav iekšzemes aviolīnijas, tāpēc ceļojošanai pa valsti jāizmanto vilcieni vai autobusi. Tā kā autobusi vienmēr ir pārpildīti, tad, neskatoties uz to, ka tas būs lēnāk, labāk tomēr izvēlēties vilcienus. Pēdējā laikā ļoti iecienīta ir pārvietošanās ar motocikliem vai īrētām automašīnām. Pilsētās sabiedriskā transporta līdzekļi ir autobusi, taksometri un rikšas.

 

 

Apskates objekti:

 

Kolombo – Šrilankas galvaspilsētā ir vērts doties uz Nacionālo muzeju, kurā apskatāma plaša antīku priekšmetu – Šrilankas vēstures liecību kolekcija. Šrilankā ir pasakaini skaistas pludmales, un jebkurā gadalaikā iespējams atrast pludmali, kurā ūdens ir silts, kā arī ideāli piemērotas vietas niršanai, jo ūdens ir dzidrs. Šrilankā atrodas arī ļoti krāšņi budistu un hinduistu tempļi, kā arī mošejas. Šrilanka ir zeme, kurā dažādi festivāli notiek viens pēc otra:

Budistu festivāli – Duruthu, Vesak, Poson, Esala, un tie ir tikai daļa no budistu festivāliem.

Hinduistu festivāli – Vel, Deepavali. Norisinās arī musulmaņu festivāli, kā arī pamatiedzīvotāju nacionālie svētki – Jaunā gada sagaidīšana aprīļa vidū. Visu šo festivālu kopīgā iezīme ir greznība, dziesmas un dejas, gājieni, ka arī reliģiskie rituāli. Dabas mīļotājiem noteikti jāredz Šrilankas dabas parki – gan skaistās dabas, gan eksotisko dzīvnieku dēļ: ziloņi, leopardi, lāči, pērtiķi, savvaļas bifeļi, lori kā arī ķirzakas un citi reptiļi te dzīvo sev raksturīgā vidē un tas ir pavisam citādi neka apskatīt tos kādā no Eiropas zoo dārziem.

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV