по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Kipra

Platība: 9251 km2

Iedzīvotāju skaits: 775 000

Valsts iekārta: Prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Nikosija

Lielākās pilsētas: Lemesosa, Pafosa, Polisa, Adžija Napa, Paralimini, Protarasa.

Oficiālā valoda: grieķu

Reliģija: Grieķu pareizticīgie (80%), katoļi (26%)

 

 

Klimats:

 

Subtropisks Vidusjūras, silts un vienmērīgs visa gada garumā. Vidējā jūlija temperatūra ir no +25ºC līdz +35ºC, vidējā janvāra temperatūra ir no +17ºC līdz +19ºC, kalnos ziemā temperatūra noslīd nedaudz zem nulles, un snieg sniegs. Gadā ir 320 saulainas dienas, lietus līst reti, nokrišņi pārsvarā ir ziemā. Ūdens temperatūra piekrastē jūlijā sasniedz +23ºC, februārī +14ºC, peldēšanās sezona ir atvērta gandrīz visu gadu, piemērotākie mēneši atpūtai ir aprīlis-maijs un septembris-oktobris.

 

Spriegums tīklā: 220V

Naudas vienība: Kipras mārciņa, 1 mārciņa = 100 centi.

 

Kredītkartes: Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.

 

Muita:

 

Valūtas ievešanai un izvešanai ierobežojumu nav. Ievedot ārvalstu valūtu virs 1000 $ jādeklarē. Brīvi var ievest 200, cigaretes, 50 cigārus, 250 gr. tabakas, stipros dzērienus 1 l un vīnus 0,75 l. Ievest suvenīrus atļauts līdz 50 mārciņām. Valstī aizliegts ievest papagaiļus, augļus un dzīvās puķes, visa veida ieročus, narkotikas un bīstamas ķīmiskas vielas. Aizliegts no jūras dzelmes izcelt arheoloģiskus priekšmetus un izvest no valsts ar speciālu atļauju.

 

Laika starpība: Valsts atrodas mūsu laika zonā.

 

Nacionālā virtuve:

 

Pārsvarā valda grieķu virtuve. Tipiskākais ēdiens ir „meze” – 20 līdz 30 dažādu produktu, populārākie ir gaļas, zivju un dārzeņu „meze”. Iecienīta ir dažāda gaļa, kuru pārsvarā cep uz oglēm. Iecienīti ir arī dažādi siera ēdieni. No saldumiem piedāvā zaļos grieķu riekstus ar sīrupu, halva no mannas graudiem un riekstiem, dažādu augļu deserti. Izcili ir sarkanie un baltie Kipras vīni. Izmitināšanas iespējas: Valsts ir bagāta ar kūrortiem, kuros ir augstas klases viesnīcas, apartamenti, jauniešu mītnes un citas izmitināšanas vietas.

 

 

Vēsture:

 

Pirmie iedzīvotāji uz salas nonāca jau 7000 gadā p.m.ē. Viens no svarīgākajiem notikumiem bija grieķu kolonizatoru ierašanās 12. – 11.gs p.m.ē. tādējādi atvedot uz salu savu valodu, kultūru, reliģiju un tradīcijas. Pār salu valdīja gan ēģiptieši, gan persieši, gan asīrieši, līdz 4. gs p.m.ē. to atbrīvoja Maķedonijas Aleksandrs. No 1.- 3.gs sala bija iekļauta Romas Impērijas sastāvā. 12.gs salu ieņēma Ričards Lauvssirds, pēc tam to pārdeva. Kādu laiku sala piederēja Lusinjonu dinastijai, līdz laikam , kad to savā varā ieguva ostmaņi. Pēc Suecas kanāla atklāšanas Kipras nozīme pieauga, 19.gs to kolonizēja Lielbritānija. 1960. gadā Kipra ieguva neatkarību. Pēc tam 1973. gadā iebruka turki un līdz pat mūsdienām salas ziemeļu daļa pieder turkiem. Savu nākotni Kipra noteikti saista ar ES.

 

 

Apskates objekti:

 

Kipra ir sena un noslēpumaina valsts, dēvēta par leģendu dzimteni un ir viena no pasaules lielākajiem kūrortiem. Valsts galvaspilsēta Nikosija ir viena no pasaules senākajām pilsētām un ir ievērojama ar vecpilsētu, pilsētas mūriem, bastioniem un masīvajiem vārtiem, Hrisaliniotissa –vecākā baznīca valstī, „Laiki Getonja” – vecais kvartāls, d’Avila bastions, „Ledra” – gājēju iela, Nikosijas municipālais muzejs, Kipras juveliermākslas muzejs, Tripiotis baznīca, Feneromeni baznīca, Arhibīskapa pils, Sv. Jāņa katedrāle, Bizantijas muzejs, Mākslas galerija, Hadžigeorgianisa Kornesiosa māja, Nacionālās pretošanās muzejs, Municipālais parks, Kipras muzejs, Amohostosa vārti, Brīvības statuja, Augustīniešu baznīca, Kipras pasta un filatēlijas muzejs. Limasola ir otra lielākā pilsēta pazīstama ar savām pludmalēm cietoksni, Turku pirtīm, pilsētas parku, Vīna svētkiem, KEO vīnu fabriku, pilsētā ir daudzi muzeji – Tautas mākslas muzejs, Mākslas galerija, Limasolas rajona arheoloģijas muzejs, ārpus pilsētas atrodas Kipras lielākais akvaparks, zooloģiskais dārzs. Koluossi pils netālu no Limasolas. Amatusa - antīka vieta, viena no senākajām valstī, atrodas jūras krastā un dēvēta par Kipras Rivjēru. Kuriona- kādreiz bija viena no salas lielākajām pilsētvalstīm – vēl saglabājušās romiešu pirtis, Apolona templis, antīkais teātris.

Trodosa kalnu grēda ir vulkāniski kalni ar ielejām, baznīcām, klosteriem, brīnišķīgu dabu. Plano Platres ciems – Kino klosteris, visslavenākais valstī. Kiprā irļoti daudz klosteru - Kristorogiatissa klosteris, Maherasa klosteris, Stavrovumi klosteris – vientuļa kalna galā. Nikitari ciems –netālu atrodas Asinu baznīca, iekļauta UNEESCO sarakstā. Larnaka ir trešā lielākā un ir nozīmīgs tirdzniecības centrs un kūrorts, ar lieliskām pludmalēm, jahtklubiem, apskates vērtas ir arī Sv.Lazarja baznīca, Larnakas cietoksnis, Džami Kebira mošeja, Arheoloģijas muzejs, Kirokiti – senas apmetnes vieta. Kiti ciems – Panja Aangeloktistos baznīca, Sv. Kozmas un Sv. Damiana baznīcas. Antonios baznīca – feskas. Akvedukts netālu no larnakas, sāls ezers pie pilsētas lidostas un Hala Sultana Tekne mošeja sāls ezera krastā. Pafosa ir tūristu iecienīta kūrortpilsēta, apskates vērti ir Ostas cietoksnis, pilsētas nocietinājumi, Dionīsa, Ajona un Teseja tempļu drupas, - iekļautas UNESCO sarakstā. Protarasa ir kūrortpilsēta, vieta kur ir klinšaini krasti ar alām, pludmales, no kurām pazīstamākā ir Flamingo pludmale. Paraliminiir vēl viena kūrortpilsēta ar pludmalām, bāriem, restorāniem, baseiniem, diskotēkām. Akamasas pussala ir pats neskartākais valsts nostūris ar līčainiem krastiem, pludmalēm, retiem augiem un dzīvniekiem. Famagusta atrodas Kipras turku daļā, kādreiz bijusi bagātākā pasaules pilsēta.

 

 

Uzziņu telefoni:

Policija 199

Ugunsdzēsēji 122

Ātrā palīdzība 199

Informācija tūristiem 228-1057

Kurorti šajā valstī
Ларнака
 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV