по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Tunisija

Platība: 163 610 km2

Iedzīvotāju skaits: 9.92 miljoni

Valsts iekārta: prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Tunisa

Lielākās pilsētas: Hammameta, Suse, Monastira, Port El Kantaoui

Oficiālā valoda: arābu, plaši tiek izmantota arī franču un angļu valoda

Reliģija: islāms; arī kristietība un jūdaisms

 

 

Klimats:

 

Valsts atrodas uz robežas starp subtropisko un tropisko klimata joslu. Mērens klimats ziemeļos ar maigām ziemām un karstām, sausām vasarām; tuksnesis valsts dienvidos. Janvārī vidējā gaisa temperatūra + 12°C; jūlijā + 28°C.

 

 

Spriegums tīklā: 230 V

 

 

Naudas vienība: Tunisijas dinārs (1 TD = 1000 milimas). 

 

 

Bankas: Valūtas kurss visās valsts bankās ir gandrīz vienāds 1 TD = 1 USD.

 

 

Kredītkartes:

 

American Express, Visa kartes un Tomasa Kuka ceļojumu čeki pārsvarā tiek pieņemti lielākajā daļā viesnīcu, restorānu un lielākajos veikalos. ASV dolārs ir ērtākā valūta, kuru ņemt līdzi, jo to samainīšana neradīs problēmas. Toties problēmas var rasties ar bankomātiem, tie bieži neapkalpo ārvalstu kartes.

 

 

Dzeramnauda:

 

Noteiktas cenas precēm ir tikai veikalos, citviet nāksies kaulēties. Arī Tunisijā tāpat kā citās zemēs ir pieņemts atstāt dzeramnaudas apkalpojošajam personālam 5 – 10 % apmērā no kopējās summas.

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Virtuvi iespaidojušas franču, spāņu un itāļu tradīcijas. Restorānos ļoti daudz piedāvā arī eiropiešu ēdienus. Tunisieši savos ēdienos ļoti daudz izmanto tomātus, olīvas, piparus un ķiplokus. Tunisija ir slavena arī ar savām jūras veltēm – zivīm, garnelēm, omāriem, langustiem. Tunisijas gardums ir dateles. Kopš seniem laikiem Tunisija ir slavena arī ar saviem vīniem, populārākie – Magon un Mornag.

Nacionālie ēdieni:

Brik – ļoti plānas mīklas plāksnes, kas salocītas trijstūra veidā ar pildījumu, kas gatavots no olām, sīki sagriezta tunča, kartupeļiem un pētersīļiem. Kuskuss ir visslavenākais tunisiešu ēdiens, tā pamatā ir vista, zivs vai gaļa, kas sagatavota ar lielu daudzumu dārzeņu. Tas viss tiek likts uz kuskusa (kviešu putraimi). Kuskusu gatavo īpašā traukā, kas sastāv no divām daļām: apakšējā daļā gatavo mērci, augšējā - kuskusu.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Valsts austrumu piekrastē izvietojušies lielākie kūrorti. Tunisijā dominē 4* un 5* viesnīcas, kas piedāvā augstu servisa līmeni, lai apmierinātu daudzo tūristu vajadzības pēc komforta. Protams, ir pieejamas arī 2* un 3* viesnīcas. Cenas svārstās no 20 EUR līdz 150 EUR par diennakti.

 

Veselība:

 

Dodoties uz Tunisiju potes nav obligātas, tomēr lielākais risks ir saslimt ar vēdertīfu, C hepatītu vai difteriju. Ūdens ir dzerams arī no krāna, bet labāk tomēr lietot uzturā veikalos pirkto ūdeni.

 

Muita:

 

Ieceļotājiem no Eiropas vīzas nav nepieciešamas. Lai ieceļotu Tunisijā vajadzīga pase. Ieceļojot valstī tūristi drīkst ievest savu sporta inventāru, 200 cigaretes un 1 l alkoholisko dzērienu.

 

Transports:

 

Ērtākā nokļūšana Tunisijā ir ar lidmašīnu. Katru piektdienas vakaru ir tiešais reiss uz Tunisiju arī no Viļņas (ceļā apmēram 4 stundas). No Itālijas un Francijas Tunisijā var nokļūt arī ar prāmi. Monastirā, Port El Kantaoui un Sidi Bou Said ir arī ērtas jahtu piestātnes. Transporta infrastruktūra Tunisijā ir ļoti labā stāvoklī – autobusi, tramvaji, autoceļi, daudzviet ir iespējams izīrēt velosipēdus. Izdevīgi ir pārvietoties ar taksometriem (par saprātīgām cenām).

 

 

Apskates objekti:

 

Tunisija ir arābu pasaules visliberālākā un viseiropeiskākā valsts, mums vistuvākā eksotiskā Āfrikas valsts, kurā ir 1300 km saulainu pludmaļu, senatnes pieminekļi un pārsteidzošas dabas ainavas – sākot ar korķa koku birzīm ziemeļos, beidzot ar Sahāras tuksneša plašumiem un oāzēm valsts dienvidu daļā. Tunisa – valsts galvaspilsēta ir neliela, tajā ir viegli orientēties, vecpilsēta Medina ir vairāk kā 1000 gadu sena islāma arhitektūras bagātību krātuve. Ievērojamākie objekti – netālu no Tunisas esošās Kartāgas drupas, Bardo muzejs, kurā apskatāmas lieliskas romiešu mozaīku kolekcijas. Atrodoties Tunisā nemaz nav jāmeklē speciāli apskates objekti, jo ik uz soļa ir apskates vērtas celtnes un dabas ainavas. Hammameta – visvecākais, iespaidīgākais un ekskluzīvākais kūrorts. No vienas puses pilsētu ieskauj granātkoku, apelsīnu un citronu audzes, no otras Vidusjūra. Šeit atpūšas tādas slavenības kā Sofija Lorēna. Hammametas kūrortviesnīcas piedāvā augstas kvalitātes skaistumkopšanas pakalpojumus un veselības uzlabošanas kūres. Suse – uzskata, ka Suse ir senāka pilsēta nekā Kartāga. Šeit atrodas tādi izcili apskates objekti kā El Jem kolizejs un muzejs, kurā apskatāmi eksponāti, kas ir vairākus tūkstošus gadu veci. Ievērības cienīgs ir arī Suses muzejs, kurš iekārtots tornī, kas celts 9.gs. Muzejā apskatāmi dažādi arheoloģiskie izrakumi. No Suses ērti nokļūt arī Sahāras tuksnesī.

Kurorti šajā valstī
Монастир
 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV