по русски |english
Lietuva - Druskininkai
Starp priedēm ieniris un pie Nemunas upesloka piekļāvies viens no vecākajiem Lietuvas kūrortiem. XVIII gs. šeit bijaatrasts minerālūdens, taču nedaudz vēlāk – arī minerālie ārstnieciskie dubļi,kurš ar savām ārstnieciskajām īpašībām ir piemērojams labākajiem Eiropasārstnieciskajiem kūrortu dubļiem.
Eksotika
Tas ir tas, kas mūs intriģē, apbur , izbrīna un satver, tas ir tieši tas, kas interesē, tas ir noslepumā tīts un neparasts.
Malaizija - 2250 EUR
14naktis/15dienas. Malaizija un Langkavi sala Izlidošana no Rīgas 15:40. Vienam cilvēkam divvietīgā numurā cena - 2250 EUR
Ķīna - 1690 EUR
Te ir cita pasaule, citas vērtības, citāda dzīve, cita kultūra jau gadsimtos. Ja neņem vērā joprojām dzīvās komunisma idejas šajā gigantiskajā valstī, kādreiz jau izjustos sarkanos karogus un zvaigznes, eksotikas Ķīnā vienalga netrūkst.
Jordānija
Ar Jordāniju nenoliedzami saistītas romantiskas asociācijas - Bībeles stāsti, ielejas, kurām cauri gājuši Ābrahāms, Mozus, Jēzus, Jānis Kristītājs un Muhameds, zudušās pilsētas, Arābijas Laurensa un Indianas Džonsa piedzīvojumi....
Meksika
Meksika ir ceļotāju paradīze, kas pārsteidz ar savu dažādību: skaisti dabas skati, vulkānu sniegbaltās virsotnes, seno kultūru atstātās liecības, kolonialās pilsētiņas, moderni kūrorti, brīnisķīgas pludmales un bagātīga flora un fauna.
Izraēla
Izraēla ir brīnišķīga zeme, kas visos laikos piesaistījusi tūkstošiem zinātkāru ceļotāju no visas pasaules. Svēta zeme, kurā sadzīvo tik daudz dažādu tautību cilvēku, bagātas kultūras un reliģijas.
Kruīzi
Kruīzs ir lielisks veids kā apskatīt pasauli, nepārtraukti krastos ieraugot ko jaunu!
Vakance: Ceļojuma konsultants
Sakarā ar darbības paplašināšanos, mēs aicinām jūs uz mūsu komandu: CEĻOJUMA KONSULTANTS

Valstis

Igaunija

Platība: 45 227 km2

Iedzīvotāju skaits: 1 361 000

Valsts iekārta: Parlamentārā republika

Galvaspilsēta: Tallina

Lielākās pilsētas: Tartu, Pērnava, Narva, Kohtla Jerve, Vīlande, Hāpsala.

Oficiālā valoda: Igauņu

Reliģija: Luterāņi, pareizticīgie.

 

 

Klimats:

 

Klimats ir mērens, pārejošs no piejūras uz kontinentālu. Vidējā janvāra temperatūra svārstās no -4ºC līdz -7ºC, vidējā jūlija temperatūra svārstās no +15ºC līdz +17ºC. Vidējais nokrišņu daudzums ir 700 mm gadā.

 

 

Spriegums tīklā: 220 V

 

Naudas vienība: Igaunijas krona, 1 krona = 100 senti.

 

 

Kredītkartes:

 

Vairums viesnīcu, veikalu un restorānu pieņem šādas kartes – American Express, Visa, Diners Club International, Eurocard/MasterCard.

 

 

Muita:

 

Brīvi atļauts ievest un izvest ārvalstu valūtu, summa virs 4350 $ jādeklarē. Summa virs 11 000 $ jādeklarē ar dokumentālu apstiprinājumu par naudas likumīgu izcelsmi. Brīvi atļauts ievest preces uz summu līdz 5 000 EEK, 10 kg. pārtikas produktus, 10 l vidēja stipruma alkoholu, 20 l alus, 200 cigaretes, 20 cigārus, 250 gr. tabakas. Aizliegts ievest un izvest ieročus, sprāgstvielas, narkotikas, atsevišķus medikamentus, antīkas lietas un dārglietas.

 

 

Nacionālā virtuve:

 

Virtuve ir veidojusies vāciešu un zviedru ietekmē. Pārsvarā virtuve sastāv no sātīgiem „laucinieku” ēdieniem, kuru pamatā izmantota tiek cūkas gaļa, kartupeļi, dārzeņi, dažādi graudi, zivis un maizes produkti. Ļoti daudz tiek lietoti gaļas produkti. Plašs ir zupu sortiments. Igaunijā tiek gatavota ļoti garšīga šokolāde. Tradicionālais dzēriens ir alus. Populārs ir arī medus alus.

 

 

Izmitināšanas iespējas:

 

Valstī ir samērā daudz un labu viesnīcu, privātie apartamenti, jauniešu mītnes, kempingi, pansijas. Ļoti plašs ir lauku māju un viesu māju piedāvājums.

 

 

Apskates objekti:

 

Valsts ir samērā maza, bet tūristiem piedāvā ļoti plašu apskates objektu kl;āstu un lieliskas atpūtas iespējas. Valsts galvaspilsēta ir Tallina, kura var lepoties ar ļoti skaistu vecpilsētu. Pilsētā var apskatīt Tompeā pili, Torni „Garais Hermans”, Aleksandra Ņevska katedrāli, Viru vŗtus, pilsētas nocietinājumus, pieminekli bojā gājušajam kuģim „Rusalka”, Doma baznīcu, Rātsnamu, Sv. Gara baznīcu, Sv. Olava baznīcu, Igaunijas mākslas muzeju, Tallinas pilsētas muzeju, Lielo Ģildi, kur atrodas Igaunijas vēstures muzejs, Piritas klostera drupas, Televīzijas torni, Botānisko dārzu, Marjamae pili, Kadriorgas pili, Zoodārzu, Brīvdabas muzeju, zemūdeni „Lembit”. Tartu ir otra lielākā pilsēta, pazīstama ar savu Universitāti. Pilsēta tūristus piesaista galvenokārt ar akvaparku „Aura”(125EEK). Vēl pilsētā var apskatīt slaveno Univeristāti, vecpilsētu, Observatoriju, Rātslaukumu, Sv. Pētera un Pāvela katedrāles drupas, Jāņa baznīcu, botānisko dārzu, Tartu universitātes muzeju, Sporta muzeju, Ģeoloģijas muzeju, Zooloģijas muzeju, Mākslas muzeju. Hāpsala ir neliela pilsēta Igaunijas rietumos. Pilsētā apskates vērta ir Hāpsalas bīskapijas pils, komponista Kirila Krēka piemineklis un muzejs, krievu komponista Pētera Čaikovska sols, Saules pulkstenis, Metodistu baznīca, Baptistu baznīca, Aleksandra Ņevska baznīca, Jāņa baznīca, Lēnemā muzejs, Igaunijas zviedru muzejs, Igaunijas dzelzceļa muzejs.

Lieliski var atpūsties Vaisikaholmas un Paralepa pludmalēs. Vīlande atrodas valsts dienvidos, netālu no Vircezera. Pilsēta piesaista ar viduslaiku pilsdrupām un parku, Veco ūdenstorni, Vīlandes muzeju, koka zirgu kolekciju, Augusta Kitzberga muzeju. Narva atrodas Igaunijas pašos rietumos pie Krievijas robežas. Pilsēta stipri cietusi 2. Pasaules Kara laikā, tomēr saglabājusi savus galvenos apskats objektus – viduslaiku pili, pilsētas nocietinājumus, Rātsnamu, Krenholmas manufaktūrasēkas. Interesants ir arī Narvas pilsētas muzejs. Narva Jēsū ir neliela kūrortpilsētiņa Somijas līcī netālu no Narvas. Te veiksmīgi var apvienot atpūtas un ārstniecības iespējas. Rakvere – Vizenbergas cietoksnis. Virumā provincē atrodas valsts augstākais ūdenskritums Vilaste (25 m). Hijemjagi – Kirkjulas cietoksnis. Kjasmu – Toolses pils, Jūrskola un muzejs. Pērnava ir vasaras kūrorts Pērnavas līča piekrastē. Izņemot jaukās pludmales apskates vērta ir arī Sv. Katrīnas un Elizabetes baznīcas, Rātsnams, Tallinas vārti, Sarkanais tornis, 17.gs ēkas, Lidijas Koidulas muzejs, Pērnavas muzejs.

Viena no tūristu iecienītākajām vietām ir Sāremā sala. Salas galvaspilsēta ir Kuresāre, kura ir pazīstama ar savu viduslaiku pili, kurā atrodas Sāremas muzejs un mākslas galerija. Noteikti būtu jāapskata Pangas klintis salas ziemeļos, Viki ciematu ar dzirnavām, Vidumē rezervātu un Vilsandi nac. parku, kuros sastopama trešā daļa valsts augu. Kāli ciematā atrodas slavenais meteorītu krāteris. Muhu sala – Emu dzirnavas, Muhu pilsētiņa, Sv. Katrīnas baznīca. Hījūmā sala – salas vizītkarte ir trešā augstākā bāka pasaulē. Salas galvaspilsēta ir Kerdla – piemiņas vieta prāmja „Estonia” bojāgājušajiem, Hījumā muzejs, Sūremizas pils. Otepē – baznīca, kura ir nacionālā karoga dzimšanas vieta. Valga- sv. Jāņa baznīca, Barklaja de Toli mauzolejs. Igaunija ir bagāta arī ar pilīm, no kurām pazīstamākās ir Palmses pils, Sagadi muiža, Sangastas pils, Alatskivi pils, Olustveres muiža, Purtses pils. Igaunija ir bagāta arī ar nacionālajiem parkiem, no kuriem populārākais ir Lāhemā nac. parks – klinšaini un akmeņaini krasti, smilšainas pludmales, ūdenskritumi, bagātīga flora un fauna. Soomaa nac. parks – lielāko daļu aizņem purvi, te ir daudzveidīga daba, vēstures un kultūras nozīmes objekti. Apskates vērts ir arī Karulas nac. parks.

 

 

Uzziņu telefoni:

Policija 110

Ugunsdzēsēji 112

Ātrā palīdzība 112

 
© Lattur tūrisma agentūra
Top.LV