loader

Ekskursijas tūre Gruzijā

Pa jūru, pa kalniem

Грузия не откроет границы ранее 1 августа 2020 года - Республиканский союз  туристических организаций

Tūres ilgums: 8 dienas / 7 naktis 

Tbilisi - 3 naktis, Bardžomi - 2 nakti, Batumi - 2 nakti 

Tūre programma: 

1 Diena:

Lidojums no Rīgas uz Tbilisi, transfēra pakalpojumi no lidostas līdz viesnīcai. Nakstis Tbilisī.

2 Diena:

Brokastis viesnīcā. Apskātes ekskursija Tbilisī.

Tbilisi ir Gruzijas galvaspilsēta, lielākā pilsēta, kā arī galvenais ekonomikas un kultūras centrs. Atrodas valsts austrumu daļā, Kūras krastos.

458. gadā (dažos avotos tiek minēts 455. gads) Tbilisi dibinājis Gruzijas cars Vahtangs I Gorgasali. Pilsētas vārds cēlies no gruzīnu vārda tbili, kas nozīmē karsts. Leģenda vēsta, ka Vahtangs I devies medībās ar piekūnu apvidū, kurā bija nolēmis celt jauno valsts galvaspilsētu. Piekūnam izdevies noķert putnu, taču tas tomēr izslīdējis no piekūna nagiem un iekritis strautā. Tas izrādījies karstais minerālūdens avots, kurā putns bija izvārījies un pagatavots maltītei.

Tbilisi vecpilsēta ir skaista un kolorīta. Tā aizrauj gan ar atjaunotām fasādēm, gan mājīgiem pagalmiem, verandām un balkoniem. Vecpilsētā atrodas slavenās Abanotubani sēravotu pirtis, kurās izbaudīt gruzīnu pirts rituālus.Shardeni ielā cita pie citas atrodas mājīgas kafejnīcas, restorāni, naktsklubi, kā arī jaukas mākslas galerijas, kur iespējams nobaudīt gan Gruzijas virtuves šedevrus, gan arī iepazīt Gruzijas mākslu.

Cietoksnis ir celts 4. gadsimtā un tajā ir iespējams nokļūt ar gaisa tramvaju, kas ved no pretējā upes krasta un ļauj apskatīt Tbilisi centrālo daļu no putna lidojuma. Līdzās cietoksnim atrodas Mātes Gruzijas statuja, kura vienā rokā tur zobenu, lai atvairītu ienaidniekus, bet otrā vīna trauku, lai pacienātu viesus.

Rustaveli avēnija ir Tbilisi centrālā iela, uz kuras atrodas Nacionālais muzejs, Nacionālā galerija, Gruzijas Opera, valdības iestādes un neskaitāmi veikali. Brīvības laukumā atrodas Sv. Georgija statuja, kas veltīta Gruzijas brīvībai un neatkarībai.

Tbilisi funikulieris tika izbūvēts 1905. gadā un pilnībā renovēts un modernizēts 2012. gadā. Funikulieris ved uz Mtatsminda parku kalna virsotnē, kur iespējams gan izbaudīt pasakainu skatu uz pilsētu, gan ieturēt maltīti restorānā, gan atpūsties atrakciju parkā.

Krāmu tirgus pie Sausā tilta un Tbilisi tirgus. Krāmu tirgus labos laikapstākļos atvērts katru dienu no pulksten 10 līdz 17, taču lielākais pārdevēju un pircēju pieplūdums novērojams nedēļas nogalēs. Tirdziņā var atrast dažādu laikaposmu relikvijas – gan lētākus nieciņus, gan arī vērtīgas antīkas lietas. Savukārt Tbilisi tirgū var apskatīt un izbaudīt garšvielu, augļu, sieru un citu produktu daudzveidību, kā arī paša tirgus kolorītu.

Revaza Gabriadzes leļļu teātris. Padomju laiku populārā mākslinieka (filmu "Mimino" un "Kin-dza-dza!" scenārista) Revaza Gabriadzes leļļu teātris atrodas Tbilisi vecpilsētā un ir atpazīstams pēc šķībā torņa un savdabīgās arhitektūras. Katru dienu pulksten 12.00 tornī ir vērojama figūriņu performance.

Sameba – Sv. Trīsvienības katedrāle. Katedrāles celtniecība pabeigta 2004. gadā, un tā ir trešā augstākā pareizticīgo katedrāle pasaulē. Kompleksā ietilpst ne tikai katedrāle, bet arī zvanu tornis, patriarha rezidence, klosteris un teoloģijas akadēmija.

Transfēra pakalpojumi viesnīcā.

3 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Brauciens Bardžomi pilsētā. Bordžomi ir pilsēta Gruzijas dienvidos. Populāra kūrortpilsēta. 2014. gadā tās iedzīvotāju skaits sasniedza 10,5 tūkstošus.

Pilsēta pazīstama ar tās vārdā nosauktā minerālūdens nozari (minerālūdens "Bordžomi" tiek iegūts Bordžomi ielejā), Romanovu vasaras pili pie Bordžomi esošajā Likani. Minerālūdens ir valsts galvenā eksporta prece.

Naksts viesnīca Bardžomī.

4 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Ceļojums Vardzijas pilsētā.

Naksts viesnīcā Bardžomī.

5 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Ceļojums uz Batumi. Batumi  ir kūrortpilsēta Melnās jūras krastā un Adžārijas galvaspilsēta.

Ar katru gadu tūristu plūsma uz Batumi palielinās. Tūristus piesaista siltā jūra, senā un mūsdienu arhitektūra, un nacionālā virtuve. Batumi atpūšas kā paši gruzīni, tā arī tūristi no Turcijas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas u.c. valstīm.

Tūristiem ir pieejamas ūdens izklaides, kā arī tūrisma ekskursijas uz ūdenskritumiem, viduslaiku tiltiem, Vīna namu, seniem cietokšņiem (piemēram, uz seno Gonio cietoksni). Bez to Batumi ir Drāmas teātris, kinoteātris, daudz kafejnīcu un restorānu.

Naktis viesnīcā Batumī.

6 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Apskātes ekskursija Batumī.

Brīvais laiks un naktis viesnīcā.

7 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Transfēra pakalpojumi Tbilisī. Brīvais laiks.

Naktis viesnīcā.

8 Diena:

Brokastis viesnīcā.

Transfēra pakalpojumi no viesnīcas uz lidostu. Ielidošana Rīgā.

Tbilisi: Imperial House 3* (city center)

Borjomi: Borjomi Palace 4*

Batumi: Kartuli Hotel 4* (sea view rooms)

SGL -  640 EUR

 

DBL -  373 EUR

 

TRL - 295 EUR

 

 

 

Tbilisi: Iveria Inn 4* (15 min drive to city center)

Borjomi: Borjomi Palace 4*

Batumi: Kartuli Hotel 4* (sea view rooms)

 

SGL -  654 EUR

 

DBL -  380 EUR

 

TRL - 305 EUR

 

 

 

Tbilisi: Metekhi Line 4* (city center)

Borjomi: Borjomi Palace 4*

Batumi: Kartuli Hotel 4* (sea view rooms)

SGL -  668 EUR

 

DBL -  394 EUR

 

TRL - 305 EUR

 

 

 

Tbilisi: Sole Palace 4* (city center)

Borjomi: Borjomi Palace 4*

Batumi: Kartuli Hotel 4* (sea view rooms)

 

SGL -  682 EUR

 

DBL -  401 EUR

 

TRL - 315 EUR

 

 

 

Cena noradīta vienai personai konkretā izmitināšanas piedāvājumā. 

Cena iekļauts:

Izmitināšana viesnīcas ar ēdināšanu brokastis.

Transfēra pakalpojumi kuri ir noradīti programmā.

Ekskursijas.

Tradicionālas vakariņas.

Cena nav iekļauts:

Lidojums.

Pusdienas un vakariņas, kuras nav noradītas programmā.

Apdrošināšana.

Jebkuras citas izmaksas. 

Ceļojumu meklēšana