loader

Ekskluzīva jahtas tūre 2021

Piekrastes un salu Horvātija

(Centrālā un Dienvidu Dalmācija)

Продажа яхт класса люкс: цены от 5000000 € > купить моторную яхту ...

Splita - Brac sala - Korcula sala - Hvara sala - Lastovo sala - Mljet sala - Dubrovnik - Zadara - Skradin - Kornati - Vis sala - Šolta sala - Susak sala - Split 

Datums: 03 Septembra 2021 – 17 Septembra 2021

Kopš Romas patriciešu laikiem Horvātijas Adrijas jūras krasts ir bijis slavens kā brīnišķīgs brīvdienu galamērķis. Gan turīgie venēcieši, gan Austrijas impērijas dižciltīgo ģimeņu pārstāvji nenoliedza sev prieku atpūsties krāšņajā jūrmalā. 7. gadsimts tiek uzskatīts par mūsdienu valsts rašanās sākuma laiku, tieši tad horvātu ciltis steidzās uz Adrijas jūras piekrasti. Drīz šeit izveidojās Horvātijas karaliste, kas 400 gadus palika spēcīgākā un neuzvaramākā reģionā. Kopš 12. gadsimta sākuma līdz 1991. gadam valsts vēsturi pavadīja Ungārijas un Turcijas valdīšana, neskaitāmi kari un politiskās reformas.

20. gadsimta beigās pēc neatkarības pasludināšanas, atgūstoties no kariem un konfliktiem, Horvātija pārvērtās par pasakainu valsti visiem Eiropas reģioniem burātājiem. Dalmāciešu tipa jūrmala, kurai raksturīgas paralēlas krasta līnijas, pārsteidzoši skaistas salu ķēdes, milzīgas klintis, līči, alas, sāls ezeri, priežu aromāts šauros tirkīza līčos, savijas ar senajām pilsētām un ciematiem ar flīzētiem jumtiem un skursteņiem.

Pilnīgas vienotības ar dabisko skaistumu sajūta ir savstarpēji saistīta ar senatnes sajūtu un civilizācijas priekiem. Jahtu infrastruktūra Horvātijā ir lieliski attīstīta, gar piekrasti ir aptuveni 40 modernas un ērtas jahtu piestātnes, katrā pilsētā un ciematā ir jahtu stāvvietas un piestātnes jahtu novietošanai, restorānu īpašnieki līčos aprīko īpašas piestātnes un bojas. 

Хорватия Аренда Яхт | Чартер Катамараны, Парусные и Моторные Яхты


Diena
1.  Ierašanās Splitas pilsētā. Patstāvīgs  transfērs uz Trogiras ostu, Horvātijā.

Izvietošanas uz jahtas, iepazīšanās, instruktāža. Jahta 2018. gadā.

Garums: 16 m. platums: 4,87 m.

Splita atrodas krasta centrālajā daļā, dalot Dalmāciju divās daļās. Tā ir otra lielākā valsts pilsēta, kas atrodas Marjanas pussalā starp Kastela līci un Splitas kanālu. Vēsturiskais pilsētas centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.Mūsdienīgas ēkas, kas izgatavotas no stikla un betona, vienlaikus pastāv ar vecām savrupmājām no 15. līdz 19. gadsimtam, un modernie veikaliņi demonstrē seno pilsētas laukumu. Pilsētas 17 gadsimtu vēsture, kas piesātināta ar dramatiskiem notikumiem un dažādām civilizācijām, atspoguļojas unikālajā pilsētas arhitektūrā.

Splita tika dibināta 3. gadsimtā ar izcilā valdnieka Romas imperatora Diokletiāna rīkojumu, par kura identitāti senie vēsturnieki joprojām strīdējās. Tas, kurš mainīja valdību uz kāpostu audzēšanu. Pilsētas simbols joprojām ir Diokletiāna pils, kuras teritorijā ir daudz vēsturisku ēku.

Diena 2.  Brača sala ir trešā lielākā no Horvātijas salām, un tās platība ir aptuveni 400 kv. Km. Jūra šeit ir debeszils krāsā, klintis neizskatās skarbi, un augi ir smaržīgi ar maģiskiem aromātiem. Salā gandrīz nav karstuma, jo to no visām pusēm pūš svaiga jūras brīze. Karjeri, kur tiek iegūts baltais "Brac akmens" - sniega baltais kaļķakmens, salai ir piešķīruši īpašu slavu. Ar Brača akmeni saskaras tādas slavenas ēkas kā Diokletiāna pils Splitā un Baltais nams Vašingtonā.

Diena 3.  Korcula sala Vela Luka osta atrodas līča dziļumā, kas ieplūst Korcula salā, labi aizsargāta no visiem vējiem. Tikai ar spēcīgu rietumu vēju līcī paceļas nepatīkams vilnis. Vēsturiski tā attīstījās kā tirdzniecības un zvejas osta, tulkojumā no horvātu valodas Vela Luka nozīmē "liela osta", un saskaņā ar leģendu to dibināja Trojas varonis Antenors. Tuvumā atrodas Vela Split ala, kur ir atrasti arheoloģiski artefakti no mezolīta un neolīta laikmetiem. Kale līča dziedinošās dubļi salas rietumu daļā sekmēja mūsdienīga balneo-dubļu kūrorta attīstību Vela Luka.

Marco Polo dzimtene atrodas tikai 100 kilometru attālumā no Dubrovnikas. Tas, protams, ir subjektīvi, bet tur esošie vīni tiešām ir "vieni no labākajiem" valstī un varbūt arī reģionā. Sala ir arī pilna ar vēsturiskiem apskates objektiem.

Diena 4. Hvora sala (Hvar)  Pēc arheologu domām, pirmās apmetnes Hvaras salā parādījās vairāk nekā pirms 4000 gadiem. Sala ir saglabājusi dažādu laikmetu vēstures pieminekļus, ieskaitot unikālus antīkus priekšmetus. Tieši šeit atrodas lielākais sabiedriskais teātris Eiropā, kura celtniecība notika 17. gadsimta sākumā. To joprojām izmanto paredzētajam mērķim - tas kalpo kā pastāvīga vieta skaistiem valsts svētkiem. Salas galvaspilsētas Hvaras centrā atrodas visievērojamākais renesanses piemineklis - Svētā Stepana katedrāle, bet Svētā Nikolaja kalnā atrodas vecs cietoksnis, kas aizsargāja salu 18.-19. Gadsimtu mijā. Gleznainā salā ir daudz interesantu simbolu, un lavanda joprojām ir viens no galvenajiem simboliem. Daudzi ceļotāji mēdz apmeklēt salu tās ziedēšanas laikā, lai apbrīnotu milzīgos ziedu  laukus.

Sala, kas atrodas tikai 40 kilometru attālumā no Splitas, ir slavena ar saviem lavandas laukiem un stilīgāko nakts dzīvi reģionā. To bieži sauc arī par horvātu Ibizu. Kad esat noguris no klubu apmeklēšanas, apmeklējiet Stari Grad, UNESCO pasaules mantojuma vietu. Nu, ir arī citi vēsturiski apskates objekti, jo Hvarā to netrūkst.

Diena 5.  Lastovo salu ieskauj 46 mazas salas, kas ietilpst Lastovo arhipelāgā ar tādu pašu nosaukumu. Salīdzinot ar citām salām arhipelāgā, Lastovo sala ir diezgan tālu no krastiem un citām salām. Pateicoties tālajam novietojumam, uz salas ir parādījušies oriģinālie paražu un folkloras priekšnesumi, kas veiksmīgi saglabājušies līdz mūsdienām. Piemēram, svētku "Poklad" laikā notiek ļoti neparasta ceremonija - izlādēta lelle tiek nolaista no kalna, kas karājas virs Lastovas salas, uz virves līdz petardes rēkt, un pēc tam tiek sadedzināta. Šīs paražas vēsturiskā izcelsme ir tad, kad daudzos pirātu reidos Lastovas salā vienam no pirātiem tika nosūtīti jaunumi par pirātu flotes tuvošanos un piedāvājums nodot iedzīvotājus. Tika uzklausītas pilsētnieku dedzīgās lūgšanas par Svēto Džordžu, un pēkšņa vētra iznīcināja visu pirātu floti, un viņu kurjers tika nolaists ar virvi.

Diena 6. Mljet sala (Mljet Luka Polace)  Visu Mljet salas rietumu daļu aizņem vecākais Horvātijas nacionālais parks "Mljet", kas dibināts 1960. gadā. Rezerves galvenā atrakcija ir divi ezeri ar lielu sālsūdeni - Lielais un Mazais. Uz Lielā ezera atrodas Svētās Marijas sala, vai, kā to sauc, sala uz salas, kur atrodas līdzīga nosaukuma vecais 12. gadsimta benediktiešu klosteris. Vēl viena salas pievilcība ir savvaļas mongozes, kuras uz salu atveda viduslaikos, lai cīnītos pret neskaitāmajām čūskām, un kas ievērojami samazināja ne tikai čūsku, bet arī savvaļas putnu skaitu, ēdot savas olas. Bet par laimi salas ekosistēmai izdevās atjaunot dabisko līdzsvaru.

Diena 7.  Dubrovnikas pilsēta
Dubrovnika ir pilsēta Horvātijas dienvidos vēsturiskajā Dalmācijas reģionā. Atrodas Adrijas jūras krastā un ir viena no skaistākajām Dienvideiropas pilsētām, ko bieži sauc par “Adrijas jūras pērli” vai “slāvu Atēnām”. Tās visinteresantākā īpašība ir satriecošā vecpilsēta, kuru ieskauj cietokšņa sienu gredzens ar atmosfēras šauru ielu labirintu un vecām ēkām ar sarkaniem dakstiņu jumtiem. Dubrovnikas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma vietu sarakstā un ir plaši pazīstams ar seriālu “Troņu spēle”.

Dubrovnika ir viena no vecākajām un nozīmīgākajām Horvātijas pilsētām. Tā tika dibināta 7. gadsimtā, un visā tās vēsturē ir bijis nozīmīgs tirdzniecības un kultūras centrs, jūras osta. Viduslaikos Dubrovnika bija vienīgā pilsēta, kas sacentās ar Venēciju par Adrijas jūras dominanti. Turklāt pilsēta bija viens no horvātu valodas un literatūras attīstības centriem. Dubrovniki tagad ir populārs kūrorts un jūras osta, pilsēta ar bagātu vēsturi un satriecošu arhitektūru, iespaidīgām baznīcām, klosteriem, muzejiem un strūklakām.

Diena 8. Zadaras pilsēta

Tas atrodas Ziemeļdalmātijā. Tas ir pazīstams ar savu vēsturisko centru ar lieliskām viduslaiku baznīcām un romiešu drupām. Zadara ir Adrijas jūras sirds un brīvdabas muzejs, kur starp vecajām ielām ir iesaldēts senatnes, viduslaiku un renesanses mantojums. Interesanti, ka pilsēta ir viena no skaistākajām un vecākajām Horvātijā, taču tā netiek sabojāta tūristu uzmanības centrā, neskatoties uz atrakciju un kultūras pieminekļu pārpilnību, jo tā atrodas nedaudz prom no populārajiem Dienvidu Dalmācijas kūrortiem.

Zadarai ir daudz ko redzēt un darīt - tā ir satriecoša vieta ar interesantiem seniem apskates objektiem un kultūras pieminekļiem. Vecpilsēta atrodas šauras pussalas galā, un to ieskauj pilsētas sienas ar torņiem un pilsētas vārtiem.

Diena 9. Skradins  - 8 jūdzes

Skradin pilsēta ir maza mājīga pilsētiņa, kas atrodas pie Krka upes, netālu no ieejas Krka Nacionālajā parkā. Viss pilsētas centrs ir aizsargājams kultūras piemineklis. Labi saglabājušās Skradinas ēkas, kas celtas 18.-19.gadsimtā, ir tā laika Venēcijas arhitektūras piemineklis. Pilsēta ir slavena arī ar tradicionālajiem dalmāciešu "a cappella" grupu koncertiem. Laivas ik pēc pusstundas izbrauc no Skradinas uz Krka nacionālo parku, kas ir viens no Horvātijas dabiskajiem dārgakmeņiem. Parks ir Skradinsky dižskābarža ūdenskritumu un ezeru kaskāde ar kopējo augstuma starpību aptuveni 220 m, Rošas ūdenskritums ar vecajām dzirnavām, serbu pareizticīgo klosteris Krka un franciskāņu klosteris Visovac - svēta vieta ar bagātīgu bibliotēku un kultūras un mākslas sakristeju.
Ceļā uz Skradinu, gar Krka upes krastiem, ir daudz gliemeņu un austeru fermu. Jūs varat pietauvot un nobaudīt svaigākās austeres.

Diena 10.  Kornati ir vesels arhipelāgs ar 140 dažāda lieluma salām, kā arī tāda paša nosaukuma nacionālais parks, kas izveidots gandrīz pirms 40 gadiem ar mērķi aizsargāt vietējo dabu. Aizsardzība, tostarp no tūristiem - salās praktiski nav viesnīcu, tāpēc tūristiem ir jādzīvo dažās viesu mājās, kuras darbina ar saules paneļiem un piedāvā minimālu komfortu. Un tie ir pieejami arī, bieži tikai laivās. Kopumā klasiska atgriešanās pie mātes dabas.

Diena 11.  Visas sala atrodas dienvidu daļā, pretī Dalmācijas krastam, un visvairāk, salīdzinot ar citiem, tiek noņemts no cietzemes. Salas lielāko daļu aizņem vīna dārzi un olīvu birzis. Vis ir piešķirta nošķirtu, relaksējošu svētku cienītājiem. Skujkoku mežu pārpilnības dēļ Horvātiju sauc par “Eiropas plaušām”, kas “strādā” Vis salā ar īpašu spēku. Gaisa tīrība un dabas skaistums var iedvesmot ikvienu viesi, kurš šeit ierodas. Salas "izcēlums" ir tas, ka viņam kaut kādā neticamā veidā izdevās saglabāt Vidusjūras stila šarmu, kāds tas bija pirms daudziem, daudziem gadiem. Apmetņu vēsture salā sākās no 4. gadsimta pirms mūsu ēras. e. no senās grieķu kolonijas Esas.

Tad šeit valdīja romieši, un VIII gadsimtā salā ieradās slāvi, sajaucoties ar vietējiem grieķu-romiešu iedzīvotājiem. Gan Venēcijas Republikā, gan Austrijas daļā bija sala. Pēc Pirmā pasaules kara Vis kļuva par Dienvidslāvijas daļu un palika tajā gandrīz līdz XX gadsimta 80. gadu beigām. Ar Vis salu ir saistīti nozīmīgi Otrā pasaules kara notikumi. Tieši šeit antifašistu pretošanos organizēja viena no pasaules izcilākajām politiskajām figūrām, topošais Dienvidslāvijas pirmais prezidents Josips Brozs Tito. Pēc kara ārzemniekiem bija aizliegts apmeklēt Vis, jo bija izvietota slepena jūras bāze. Aizliegums ilga līdz 1989. gadam. 90. gadu sākumā Dienvidslāvija pārstāja būt vienota valsts, un Vis ar tā paša nosaukuma galvaspilsētu kļuva par tagad neatkarīgās Horvātijas daļu.
Visā ir daudz seno ēku - romiešu pirtis, militārie nocietinājumi un baznīcas. Piemēram, franciskāņu klosteris, kas celts uz seno romiešu teātra drupām 15. gadsimta otrajā pusē. Un tā slavenais zvanu tornis - jau XVI gadsimtā. Tagad tās zālēs atrodas bagātīgākās seno grāmatu un monētu, jūras karšu un atlantu ekspozīcijas, kas datētas ar 16. gadsimta sākumu.

Komizā ir saglabājies venēciešu tornis, kas palicis pāri no senā aizsardzības kompleksa. Interesanta ir Vissvētākās Jaunavas Marijas baznīca, kuras interjeri veidoti baroka stilā. Netālu no Komizha, kalnā, atrodas vēl viena neparasta baznīca - Sv. Nikolajs, celta XIII gadsimtā. Tā saucamās Zilās alas Bisevo salā, kas atrodas netālu no Komizhe, ļoti interesē tūristus. Apbrīnojamā optiskā iedarbība, ko rada īpašā saules staru refrakcija no ūdens, pārpludina visu, kas viņos atrodas, ar neparasti zilu gaismu.

Diena 12.  Šolta sala Lēcieni ir vieta, kur laiks burtiski apstājas un visu sagatavo atpūtai. Neskaitāmi olīvkoki, skaidra jūra, jaukas viesnīcas un villas, pilnībā izmērīts dzīves temps un vislabākie apstākļi jahtu braucieniem. Pilsētā ir ļoti ērta, lai arī neliela jahtu piestātne, un starp atrakcijām ir skaistā Venēcijas Marku ģimenes pils, kas celta astoņpadsmitajā gadsimtā: tā ir atvērta sabiedrībai, tāpēc jūs varat viegli pievienoties krāšņajai arhitektūrai.
Pārējā kūrortpilsētas Maslenitsa dzīvo pati savu dzīvi, un tās apmeklēšana ir labākais veids, kā izbēgt no pilsētas burzmas un veltīt laiku sev. Krodziņi, mazi mājīgi veikali un kafejnīcas, daudz makšķerēšanas laivu: viss šeit piedāvā mieru un relaksāciju.

Diena 13.  Susak sala Šīs niecīgās Horvātijas salas platība ir tikai 3,8 kv. km atklātā m rietumos no Lošinj - vienas no zemākajām salām Kvarnera šaurumā ar augstāko punktu 98 m virs jūras līmeņa. No ģeoloģiskā viedokļa Susak ir unikāls šim reģionam: tā augsne pilnībā sastāv no smiltīm, kas biezā slānī - līdz 100 m - atrodas uz kaļķakmens pamatnes. Šī ir viena no nedaudzajām vietām Horvātijā, kur viegli atrast smilšu pludmali. Ir zelta smilšu piekrastes taka un droša peldēšana.

Tāpat kā daudzās citās Dalmācijas salās, Susaka vēsture sastāv no reidiem un iekarojumiem. Sala bija nozīmīgs navigācijas punkts jūras ceļā no Istrijas uz Dalmāciju, tā ir atzīmēta jūras kartēs, kas datētas ar 13. gadsimtu. Salinieki dzīvoja tādā izolācijā, ka pat mūsdienās viņi ir saglabājuši savu pirms gadsimta izloksni, paražas un kāzu ceremonijas, kā arī neparastus sieviešu tautas tērpus ar pūkainiem ļoti īsiem, koši krāsainiem svārkiem, kas atgādina baleta tutu.

Susak vienmēr ir bijis slavens ar savu vīnu, kas tiek uzskatīts par labāko Horvātijā. Diemžēl pēc Otrā pasaules kara politiskais un ekonomiskais klimats veicināja masveida iedzīvotāju imigrāciju uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kuras atstāja lielu daļu zemes neapdzīvotu. Tomēr vīnogas tiek novāktas no piecpadsmit atlikušajiem vīna dārziem, no kuriem iegūst izcilu vīnu. Mūsdienās Susak salā ir viens ciemats, kas uzcelts netālu no nošķirtas ostas.

Diena 14. Jahtas nodošana Trogiras ostu. Un izlidošana no mājām.

Programmas cena : 1800,00 EUR vienai personai (3600,00 par divvietīgo kajīti)!

Tour4you | Хорватия | О стране :.

  Хорватия — bejoy

Programmas cena iekļauts:

Jahtas īres maksā

Dzīvošana  uz jahtas 13 naktis

Ostas nodeva

Jahtas dokumentācijas noformēšana

Motora īre priekš  “ tuzika” ( gumijas laiva paredzēta nokļūšanai krasta noenkurošanas vietas

Gultas veļa

GPS/PLOTTER : RAYMARINE

Aprīkota virtuve

Karsts un auksts ūdens

Tualete ar duša

Nolaižama peldvieta ar dušu

Programmas cena nav iekļauts:

Lidojums Rīga - Split - Rīga (sākot no 180.00 eiro vienai personai).

Nakšņošana  Splitas pilsēta  : 1-2 naktis pirms / pēc kruīza

Kuģa kase 100 eiro vienai personai nedēļ

Maltīte pilsēta

Internetā apmaksā

Jahtas apdrošināšanas (vai arī apdrošināšanas  depozita iemaksa, iesakam veikt depozīta apdrošināšanu - pirms ceļojuma sākuma).

Medicīniska apdrošināšana.

Personīgie izdevumi

*Fotoattēli ir paredzēti tikai informatīviem nolūkiem.

Ceļojumu meklēšana