loader

GRUZIJA VIRS MĀKOŅIEM – NEZINĀMĀ TUŠETIJA

GRUZIJA VIRS MĀKOŅIEM – NEZINĀMĀ TUŠETIJA

 

 

 

27.09. – 04.10.2024.

 

8 DIENAS

Cena 1196 EUR

 

 

Grupā līdz 17 ceļotāju

 

TUSHETIA — a harsh tour · tours & trips · Tripsider.com

Septembris ir lielisks laiks, lai dotos iepazīt un izbaudīt Gruziju. Laukos notiek vīnogu vākšana, spiešana un vīna      gatavošana, mums būs iespēja ielūkoties šajos procesos. Iepazīsim arī Gruzijas vēsturi Tbilisi, Kutaisi un Mchetā.   Ciemosimies Gruzijas daļā, kas atroda virs mākoņiem – Tušetijā. Reģions, kas ļoti atšķiras no visas pārējās Gruzijas un    mainīs mūsu standarta priekštatus par šo valsti. Centīsimies maksimāli izbaudīt visus šīs zemes sniegtos labumus – vīnus, ēdienus, mūziku un siltās, cilvēciskās attiecības.

 

Rīga – Tbilisi –  Zemais Omalo – Doča – Dartlo – Signagi  – Tbilisi – Rīga

 

1.DIENA, PIEKTDIENA, 27.09. RĪGA - TBILISI. 21:20 pulcēšanās lidostā. 23:20 – 04:45 lidojums Rīga – Tbilisi. Nakts lidmašīnā.

 

2. DIENA, SESTDIENA, 28.09. TBILISI. 04:45 ierodamies Tbilisi, transfērs uz viesnīcu. Vēlās brokastis. Tbilisi apskates ekskursija - Sameba jeb Sv. Trīsvienības ortodoksālā pareizticīgo baznīca – lielākā baznīca gan Gruzijā, gan arī visā Kaukāzā, Metekhi templis, Abanotubani rajons – sērūdeņraža pirtis, kas būvētas austrumu stilā un 19. gadsimta gruzīnu dzīvojamās mājas, lepni Mtkvari upes krastā izslējusies Narikala citadele – Tbilisi lielākais cietoksnis. Šarmanta un mājīga būs vecpilsēta ar šaurām ieliņām, kurās izvietoti nelieli suvenīru un seno paklāju veikaliņi un Sioni katedrāle. Savukārt, dinamiskā Rustavelli avēnija ir Tbilisi galvenā dzīvības dzīsla. Pēc ekskursijas  kopīgas pusdienas, brīvais laiks atpūtai. Nakts viesnīcā Tbilisi.

 

Tbilisi Travel Guide - Tours, Attractions and Things To Do

 

3.DIENA, SVĒTDIENA, 29.09.  TBILISI- ALAVERDI KLOSTERIS - OMALO. Pēc brokastīm ar džipiem dosimies uz kalnu reģionu Tušetiju (~ 190 km). Pa ceļam apstāsimies pie Alaverdi katedrāles - kas ir galvenais garīgais centrs Kahetijā. Alaverdi klosteris šeit jau ir no 6. gadsimta, katedrāle no 11. gadsimta. Cauri Abano pārejai dosimies uz Tušetiju, kas atrodas Kahetijas reģiona ziemeļos. Vēsturiski šeit dzīvojusi etnogrāfiskā grupa - tušini. Iekārtojamies viesu mājā Zemo Omalo ciematā. Tušetijā ļoti labi ir apvienoti dabas veidojumi un cilvēku roku darinājumi. Tie ir dzimtu ciemi ar torņiem. Vakariņas un nakts viesu mājā Zemo Omalo ciematā.

Tours & Things to do Guide to Omalo - Tour Guide Georgia

 

4. DIENA,  PIRMDIENA, 30.09.  PIRIKITI AIZA - DARTLO - DANO - KVAVLO. Brokastis. Šodienu veltīsim Tušetijā reģionai dabai un vēsturei. Baudīsim elpu aizraujošus skatus. Adrenalīna pieplūdumu mums nodrošinās kalnu serpentīni, pa kuriem dosimies pētīt Tušetiju - Gruzijas reģionu virs mākoņiem. Nelielajos ciematiņos apskatīsim to, kas palicis no seno kalniešu varenības un meistarības. Pikniks brīvā dabā. Pēcpusdienā atgriežamies Zemo Omalo ciematā. Vakariņas un nakts viesu namā.

 

Dartlo - Tusheti's fairy tale - Georgian Tour Adviser

 

5. DIENA, OTRDIENA, 01.10. KVEMI OMALO - ŠENAKO - DIKLO - TBILISI.  Šajā dienā dosimies uz Tbilisi pusi. Pa ceļam apskatīsim ievērības cienīgās vietas Tušetijas reģionā. Šeit nodarbojas ar aitkopību, iespējams, ka satiksim dažus no ganāmpulkiem, kas tiek pārdzīti no vienām ganībām uz otrām. Vērosim kalniešus, viņu mieru, vēl nesabojāto ar lielpilsētas "labumiem". Pusdienu pauze brīvā dabā. Pastaiga līdz Keselo ciemata torņiem. Izbraucot cauri Gomecari aizai, nokļūsim Doču ciematā, kas ir Tušetijas Nacionālā parka tālākais punkts, ko apmeklē tūristi. Vakarpusē atgriešanās "civilizācijā", Tbilisi. Brīvs vakars, vakariņas pašu izvēlētajā kafejnīcā. Nakts viesnīcā Tbilisi

 

6. DIENA, TREŠDIENA, 02.10. SIGNAGI. Ekskursija uz mīlestības pilsētu Signagi, nelielo un gleznaini skaisto Gruzijas reģiona Kahetijas pilsētu var nosaukt par vienu no skaistākajām Gruzijas vietām. No pilsētas sienas paveras neaizmirstams skats uz Alazanas ieleju, kas slavena ar saviem vīniem. Neliela pastaaga pilsētā, brīvs laiks. Bodbes klosteris, kas veidost par godu Nino – sievietei, kura uz Gruziju – Sakartvelo atveda mācību par kristietību. Atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā.

 

 Sighnaghi town in Kakheti, Georgia

7. DIENA, CETURTDIENA, 03.10. TBILISI. Brīva diena atpūtai un pastaigai pilsētā. Iespēja aiziet uz seno lietu tirdziņu, apmeklēt pirtis. Izstaigāt vecpilsētu, apmeklēt kādu izstādi vai vienkārši paslinkot un baudīt skaisto rudeni. Vakarā visi tiekamies uz skaistām kopīgām vakariņām. Nakts viesnīcā.

 

8. DIENA, PIEKTDIENA, 04.10. TBILISI – RĪGA   Agrs transfērs uz lidostu. Lidojums 05:30 – 08:55. Tbilisi - Rīga.


Ceļojuma cenā ietilpst: lidojuma biļete Rīga - Tbilisi - Rīga, lidostu nodokļi; transporta pakalpojumi ceļojuma laikā; naktsmītnes 3* viesnīcās un viesu namos divvietīgā numurā; 9 brokastis, 8 pusdienas, 4 vakariņas; apraksta minētas ekskursijas un objektu apmeklēšanas izmaksas; grupas vadītāja pakalpojumi latviešu valodā un krieviski runājošs vietējais gids.

Ceļojuma cenā neietilpst:

programmā neminētu pasākumu un objektu apmeklēšanas izmaksas; veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumam;

dzeramnaudas šoferiem, gidiem un apkalpojošajam personālām (apm. 30 EUR).

Piemaksa: par vienvietīgu numuru - 250 EUR.

 

Pieteikšanās ceļojumam:

piesakoties ceļojumam, nepieciešama pases kopija un jānoslēdz ceļojuma līgums;

jūsu vieta tiks rezervēta pēc 250 EUR avansa iemaksas;

2. iemaksa 50% no atlikušās summas ne vēlāk kā 50 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 08.08.24.

pārējā samaksa ne vēlāk kā 36 dienas pirms ceļojuma, t.i. līdz 22.08.24.

Ceļojuma anulācijas noteikumi:

atsakoties no pieteikšanās brīža līdz 50 dienas (08.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 250 EUR;

atsakoties 49 - 36 dienas (09.08. – 22.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;

atsakoties mazāk nekā 36 dienas (22.08.) pirms ceļojuma, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Nepieciešamie ceļojuma dokumenti: pase, kas derīga 6 mēnešu pēc atgriešanās.

Ievērībai! Ceļojuma cena var pieaugt mainoties LR likumdošanai "Par PVN", kā arī saistībā ar ASV dolāra kursa un degvielas cenas sadārdzinājumu. Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām; Ja ceļojumam nav pieteicies pietiekoši liels ceļotāju skaits, Lattur ir tiesības, ne vēlāk kā 15 dienas pirms plānotās izbraukšanas, ceļojumu atcelt; Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr.380.