loader

GARDĒŽU CEĻOJUMS UZBEKISTĀNĀ

 GARDĒŽU CEĻOJUMS UZBEKISTĀNĀ

 6 DIENAS/5 NAKTIS

TAŠKENTA – SAMARKANDA – GIŽDUVANA - BUHARA

 cena vienai personai divvietīgā numurā no - 1010 EUR *

 * papildus aviopārlidojums, cenas sākot no 900 EUR

 ** ir iespējams doties ceļojumā sev ērtos datumos

 Восточный дастархан / East dastarkhan

Uzbekistānas virtuve, laikam, ir viens no Austrumu bagātākajām. Šeit mīl labi paēst un prot gatavot ar iedvesmu. Ceļojuma cenā ietilpst: pilna pansija, kulinārijas meistarklases, keramikas meistarklase, Uzbekistānas vīnu degustācija.

Galvenais valsts brends ir – uzbeku plovs. Katrā valsts reģionā to gatavo pēc savas tradicionālās receptes un jūs varēsiet pārliecināties cik ļoti atšķiras tā garša. Mēs nogaršosim 3 plova veidus – Taškentas, Samarkandas un Buhāras. Mēs nodegustēsim pašus garšīgākos uzbeku ēdienus – Gižduvanas šašlikus, tandir – kabob, manti, samsa, šurpa – tā patiks pat tiem, kuri zupas neēd vispār. Un, lai mums būtu spēks katru reizi atgriezties pie bagātīg klātajiem galdiem, dosimies ekskursijās, kurās izzināsim valsts vēsturi un apskatīsim grandiozo Samarkandas un Buhāra arhitektūru.

 1.DIENA. TAŠKENTA.  ierašanās Taškentā. Viesnīcas. Vakariņas restorānā “BEK”. Nakts viesnīcā.

Узбекистан готовлю многа плова в центре плова в Ташкенте | Besh-Qozon | -  YouTube

2.DIENA. Pēc brokastīm dosimies pilsētas apskates ekskursijā. Taškenta pārsteidz ar savu arhitektūru, austrumu tirgiem, kuri savu darbību uzsāk jau ar pirmajiem saules stariem un joprojām vilina pircējus ar sulīgiem augļiem un dārzeņiem, ar tikko ceptas maizes aromātu. Mēs apskatīsim Hast-Imam laukumumedresi Barak – Khana, vecāko Taškentas tirgu – Čorsu. Pusdienas mēs ēdīsim Vidusāzijas plova centrā “Besh Kozon”, kurā katru dienu pagatavo 10 tonnnas Taškentas svētku plova . Plovs ir galvenais Uzbekistānas kulinārijas brends. Iesakām pagaršot plovu ar ar svaigu dārzeņu salātiem ar sīpoliem ( ačik – čučuk) un klāt dzert karstu tēju.  Pēc sātīgām pusdienām turpināsim mūsu ekskursiju. Neatkarības laukums, Amira Temura skvērs. Un tad jau pienācis vakariņu laiks restorānā “Soy”, kurā baudīsim “uighur lagman” – gaļas ēdiens ar dārzeņiem un gariem makaroniem. Pēc vakariņām dosimies uz viesnīcu, nakts viesnīcā.

Samarkand Sits At The Crossroads Of The Silk Road With Amazing Architecture

 3.DIENA. TAŠKENTA - SMARKANDA. Pārbrauciens ar vilcienu Taškenta – Samarkanda (08:00 – 10:10). Ekskursija Samarkandā – vienā no vecākajām pasaules pilsētām, bijusī Tamerlanas impērijas galvaspilsēta. Zīda ceļa visslavenākā pilsēta, ko dēvē arī par Pasaules spoguli, Dvēseļu dārzu, Austrumu pērli un Visuma centru. Te krustojas Rietumu ceļš uz Persiju, austrumu ceļš uz Ķīnu un dienvidu ceļš uz Indiju. Samarkandu iekārojuši pasaules varenākie iekarotāji – Aleksandrs Lielais, Čingizhans un Timurs Lielais. Kopš sen seniem laikiem tā ir Centrālāzijas zinātnes un kultūras galvaspilsēta. Te skatīsim Bibi Khanum mošeju un Registāna laukumu ar trim medresēm un Tili Kara mošeju – Vidusāzijas ikona un skaistākais arhitektūras ansamblis visā Centrālāzijā.

Pusdienas plova centrā “Panžab” – Samarkandas plova degustācija. Tiek uzskatīts, ka gaišais Samarkandas plovs – ir pats diētiskākais no ploviem.  To pasniedz kārtām: rīsi, tad sīpoli ar burkāniem, riekstiem un pa virsu gaļa, tā lai katrs var sev sataisīt vēlamo porciju, regulējot  sastāvdaļu daudzumu. Pēc pusdienām turpināsim ekskursiju pilsētā. Un tad jau laiks vakariņām, kurās piedalīsimies manti pagatvošanas meistarklasē un pēc tam tos degustēsim. Manti – izmeklēts uzbeku virtuves ēdiens, kas tiek pagatavots no mīklas un sulīgas gaļas. Nakts viesnīcā Samarkandā.

Гиждуванский шашлык - 82 photo

4.DIENA. SAMARKANDA - GIŽDUVANA - BUHĀRA. Samarkanda – Gižduvana – Buhāra (280 km, 4,5 h). Pārbrauciens uz Buhāru caur Gižduvanu – Uzbekstānas amatniecības centru, kas jau no seniem laikiem slavens ar savu skaisto un savdabīgo keramiku. Narzulajevu keramikas darbnīcā, piedalīsimies keramikas meistarklasē. Pusdienas darbnīcā, kurā degustēsim gižduvanas šašlikus un tandir – kaboba” – maiga gaļa, kas pagatavota nacionālajā māla krāsnī ( tandirā). Pārbrauciens uz Buhāru – uz otru senāko un svētāko pilsētu Centrālāzijā, caur kuru veda Lielais Zīda ceļš. Viduslaiku Buhāra bija viens no galvenajiem politiskajiem, kultūras un reliģiozajiem centriem. Šeit lieliski saglabājušies vairāk kā140 arhitektūras pieminekļiem – Kaļana minarets, Ark cietoksnis, viduslaiku pirtis. Buhāras centrs iekļauts UNESCO sarakstā. Pēc ekskursijas dosimnies uz vīna degustāciju rūpnīcā “Šohrud”, kurā tiek ražoti vieni no labākajiem Uzbekistānas vīniem. Vakariņas kopā ar meistarklasi, kurā gatavosim altaja samsu, ko gatavo no neraudzētas mīklas, kas sajaukta ar gaļas buljonu, un ļoti sulīgu gaļas pildījumu, kurā bez sīpoliem un garšvielām pievienoti tomāti. Nakts viesnīcā Buhārā.

Ancient and unique Uzbekistan – Bukhara III | Nadezhda Dukhovny | The Blogs

5. DIENA. BUHĀRA. Apskatīsim Buhāras vecpilsētu ar vēsturiskajiem bazāriem un abiem galvenajiem laukumiem Lyabi Hauz un Kalyan, kurus ieskauj pilsētas krāšņākās celtnes. Buhāraas simbols Chor Minor jeb Četri to. Pusdienas tējnīcā “Činor”, kurā baudīsim zupu – balaza šurpu ( šurpa ar zirņiem) un dolmu  - vīnogu lapās  ietīta gaļa, kas tiek gatavota neliela buljonā.  Pēc pusdienām ekskursijas turpinājums - Abdulaziaz – Hana medrese, medrese Ulugbeka. Tējas degustācija tējas namā “Zīda ceļa garšvielas”. Buhāras plova pagatavošanas meistarklase. Speciāls “ošpazs” – pavārs, kurš speciālizējas plova pagatavošanā padalīsies ar īsta plova gatvošanas noslēpumiem. Nakts viesnīcā Buhārā.

6.DIENA. Transfērs uz lidostu Buhārā, lidojums uz mājām.

 

Ceļojuma cenā iekļauts:

ü  Sagaidīšana lidostā

ü  Dzīvošana 3* viesnīcā ar brokastīm.

ü  Pilna pansija – brokastis, pusdienas, vakariņas.

ü  Ekskursijas ar gidu.

ü  Komfortabls transports ekskursijas laikā.

ü  Ātrvilciena biļetes Taškenta – Samarkanda.

ü  Vīna degustācija Buhārā.

ü  Tēja degustācija.

ü  Meistarklases saskaņa ar programmu.

ü  Ūdens katru dienu.

 

Cenā nav iekļauts:

ü  Starptautiskais lidojums ~ 1000 EUR.
    ü  Apdrošināšana.

ü  Ieejas biļetes muzejos un pieminekļos.

 

 

 

Ceļojumu meklēšana