loader

Tūrista vārdnica

Pasaules mērogā, kā arī Eiropas Savienībā nepastāv vienota klasifikācijas sistēma iestādēm, kas sniedz izmitināšanas pakalpojumus, tāpēc, atkarībā no valsts, ir dažādi vienādu kategoriju viesnīcu standarti. Viesnīcas kategorija var būt atkarīga no numuru lieluma un aprīkojuma, apkalpošanas līmeņa, kā arī no piedāvāto pakalpojumu klāsta. Prasības, kas tiek izvirzītas kategorija tiek norādīta atsevišķi katras viesnīcas aprakstā. Gadījumā, ja oficiālā kategorija nav norādīta aprakstā, tad viesnīcai nav oficiālās kategorijas šajā valstī.

Viesnīcās var būt divvietīgi, vienvietīgi numuri, apartamenti un studijas. Vēlamies pievērst uzmanību tam, ka standarta divvietīgajā viesnīcas numurā, atkarībā no interjeta, var būt gan viena divguļamā, gan divas atsevišķas gultas.

Parasti viesnīcās nemēdz būt trīsvietīgi numuri. Rezervējot vietu trešajai vai ceturtajai personai, divvietīgajā numurā tiek ievietota papildu gulta, dīvāns vai krēsls-gulta. Par papildu samaksu var izērēt gultiņu zūdainim.

Numurus ar skatu uz jūru viesnīcas garantē tikai gadījumā, ja par to saņemta īpaša piemaksa, jo samaksājis tūrists. Pretējā gadījumā šāda vēlme var tikt apmierināta tikai tad, ja šāds numuriņš ir pieejams.

Kā papildu vēlmes, kas nav saistošas ceļojuma organizētājam un to nodrošina netiek garantēta, tiek attiecinātas arī vēlmes apmesties konkrētā viesnīcas stāvā, blakus numuros utt. Šīs vēlmes viesnīcas administrācija izpilda ispēju robēžas.

Līgumos bieži tiek izmantoti  zemāk minētie saīsinājumi, lai apzīmētu, cik personām paredzēts viesnīcas numurs:

SGL (single) – vienvietīgs;

DBL (double) – divvietīgs;

TRPL (triple) – trīsvietīgs;

QUDRPL (quadruple) – četrvietīgs;

FAMILY – ģimenes numurs;

Ja ieprikšminēto numuru tipos ir iespējama bērna izmitināšana, pie attiecīgā numura apzīmējuma tiek izmantots papildus apzīmējums – CHD (child).

Ēdināšana: 

RO - Bez ēdināšanas. 

BB - Tikai brokastis.

HB (Puspansions) – 2-reizējas ēdināšanas režīms viesnīcā. Parasti tās ir brokastis un vakariņas, bet dažās viesnīcās var būt brokastis un pusdienas.

FB (Pilna pansija) – 3-reizējas ēdināšanas režīms viesnīcā (brokastis + pusdienas + vakariņas). Dzērieni pusdienās un vakariņās nav iekļauti cenā. 

Al (Viss iekļauts) – režīms, kas iekļauj ne tikai 3-reizēju ēdināšanu, bet arī papildus pakalpojumus kā uzkodas, dzērieni.