loader

Ekskluzīva jahtas tūre

Ekskluzīva jahtas tūre 

article

Malta - Sicīlija - Lipāru  salas - Malta

Datumi: 05.09.2020 – 19.09.2020

Programmas cena :   — 950.00 EUR vienai personai (1950.00 par divvietīgo kajīti)!

  Pieejamas tikai 4 kajītes!

Diena 1.  Ielidošana  Malta. Patstavigs transfers uz Valetas ostu.

Izvietošanas uz jahtas,  iepazīšanās, briefing. Jahta Dufour 520 Grand Large 2019 gada.

Garums: 15,20 m. Šaurums: 4,80 m.

Diena 2.  Maltas arhipelags paradījas pateicoties nepartrauktai litosfēru plākšņu kustībai, kā rezultāta sala burtiski tika izgrusta no jūras dzilumiem uz jūras virsmu. Pirms tam Malta bija daļa no jūras dibena, uz kura tūkstošiem gadu apmetās jūras iedzīvotāju skeleti, veidojot kaļķakmens iežus.                                                                        

 Tieši tas arī ir salas pamats, kas arī izskaidro saldūdens avotu trukumu Malta, kā arī smilšu pludmales trukumu, kā arī kaļķakmens ēku pārpilnība, kas radās kad cilvēki sāka apdzīvot arhipelāgu.

Starp neolīta kultūru un bruņinieku laikmetu salas valdīja feniķieši, romieši, arābi un spāņi. Sala  valdīja arī Maltas ordenis kuram sala palika mūžīgai īrēj no Spānijas karaļa Kārļa I apmaiņā pret solījumu kā katru gadu viņam nosūtīs Maltas piekūnu.
Lielmeistars Žans de la Valets 16. gadsimtā Maltā uzcēla jauno galvaspilsētu Valletu - "pilsētu, kuru kungi cēluši kungiem".

Diena 3.  Maršruta sakums un beigas Valletās pilsēta.

Valletā - tā ir majestātiska tiešo ielu kāpņu pilsēta, kas iet uz centru un paceļas gar malām.

Apkart pilsētai ir lielie sienas mūri.

Iespaidīgs ir ne tikai viņu augstums - no sienām paveras satriecošs skats uz skaistumu, bet arī platums - gar tām tiek ierīkota galvenā automaģistrāle ap pilsētu.

Valetās ir ļoti maz modernam ēkam, visas mājas ir vairākus gadsimtus vecas, un automašīnu iebraukšana pilsētā ir ierobežota, jo  ielas tika būvētas 16. gadsimtā, balstoties uz kariešu un jātnieku  vajadzībām.

Pilsēta ir bagāta ne tikai ar arhitektūras pieminekļiem, tā pati par sevi ir piemineklis. Gandrīz katra māja piesaista tūristus. Šeit jūs iegrimsiet vēsturē, ik sekundi pieskaroties pagātnei: Pilsētas vārti - galvenā ieeja pilsētā, Auberta de Kastīlijas bruņniecība, Svētā Pāvila katedrāle, 18. gadsimta universitāte, Palazzo Ferreria pils, jezuītu baznīca, Casa Ross Piccola pils - tā ir tikai neliela daļa no Valetas apskates vietu saraksta.

article

Diena 4.  Salinas līcis (Salina Bay).  Noenkurošanās vieta līcī.
GPS
koordinātas : 35°57`507``N14°25`652``E
Gleznainā Salinas līcis, kas atrodas Maltas ziemeļu daļā. Vieta ieguva savu nosaukumu, pateicoties sāls ieguvei, ko šeit iegūst, iztvaicējot jūras ūdeni īpašos baseinos - sāls bedrēs, kas tika uzcelti 16. gadsimtā pēc lielmeistara rīkojuma. Vietējie iedzīvotāji to sauc par "sāls caurumiem". Krastā tika izrakta akmens "vanna", piepildīta ar jūras ūdeni un pēc tām gaidīja, kamēr sāļais šķidrums iztvaikos. Pēc tam gatavo sāli nokasīja no vannas dibena. Pārsteidzoši, ka šodien jūs varat redzēt modernus "caurumus", kur sāls tiek iegūts no jūras ūdens vecmodīgā veidā.

Diena 5. Kominotto sala (Cominotto) .  Noenkurošanās vieta līcī.
GPS
koordinātas: 36°0`861``N14°19`381``E

Kominotto - neliela klinšaina sala tikai 250 kvadrātmetru platībā. Sala ir neapdzīvota un slavena, pateicoties Zilajai lagūnai, kas atrodas starp Komino un Kominotto salām. Attālums starp salām ir tikai 100 metri, tas ir slavenās lagūnas lielums. Laiks, ūdens un vējš salu sadalīja divās daļās, atstājot starp tām pāreju. No Zilās lagūnas puses ir redzamas alas salas klinšu veidojumos. Pēc baumām, daži no tiem atrodas caur tuneļiem.

Diena 6. Dodieties uz Gozo salu (Gozo) . Noenkurošanās vieta Marina Mgarr Gozo – 15 jūdzes
GPS koordinātas : 36°1`532``N14°18`111``E

Gozo - otra lielākā Maltas arhipelāga sala. Nav drudžaini dinamiskas dzīves, kā Maltas pilsētās. Bet tur ir paradīzes izjūta ar visām tās īpašībām tiem, kas meklē noslēgtu atpūtu mierā un klusumā.

Galvenais salas brīnums ir Jgantia megalītiskais templis (milzu tornis). Tā tika uzcelta gandrīz tūkstoš gadus pirms Ēģiptes piramīdu parādīšanās - apmēram 3600. gadā pirms mūsu ēras. Leģendas apgalvo, ka to uzcēla milžu rase kā dievu pielūgšanas vietu. Milzīgie akmeņi, kas veido sienas, tiek turēti tikai sava svara dēļ - būvniecības laikā cements netika izmantots. Tempļu augstums sasniedz 6 metrus. Dažu bloku svars sasniedz 50 tonnas.

Diena 7.   Sicīlija

Marina Portorosa ieskauj krāšņas smilšainas pludmales un stiepjas gar 4000 metru garu promenādi, kas paredzēta 700 jahtu sēdvietām, no kurām 50 ir viesu istabas jahtām, kuru garums ir no 6 līdz 35 metriem. Piestātne ir diezgan sekla, 3 m pie ieejas un 2-2,5 pie piestātnēm. Ir visa nepieciešamā infrastruktūra: elektrība, ūdens, dušas tualetes, degvielas uzpildes stacija, restorāni, bāri, automašīnu noma, liels peldbaseins, dzīvokļi, daudzstāvu viesnīca. Kompleksa centrā atrodas neliels lielveikals, kurā jūs varat iegādāties visus nepieciešamos produktus ar piegādi uz jahtu.

Daži niecīgi “pilieni”, kas zaudēti Tirēnu jūras ūdeņos tieši uz ziemeļiem no Sicīlijas, ir Eolijas salu grupa, kas stiepjas ar loka garumu 140 km. Visas šī arhipelāga salas ir vulkānu aktivitātes produkts, kas turpinās šeit un mūsdienās. Šajā brīdī Āfrikas tektoniskā plāksne balstās pret Eirāzijas, kas rada spriedzes zonu zemes garozas dziļajos slāņos. 300 gadu laikā salas ir palikušas par vienu no vissvarīgākajām ģeoloģiskajām vietām vulkānu izvirdumu un to seku izpētei.
Nosaukums "Aeolian" salas tika saņemts tikai pirms dažām desmitgadēm par godu arhipelāga lielākajai salai. Pirms tam viņi bija pazīstami kā Aeolian. VI gadsimtā pirms mūsu ēras, kad senie grieķi ieradās salās, mitoloģijā šeit apmetās vēju dievs - Eola, kurš veselu gadu pavadīja, apmeklējot slavenās Odisejas varoni. Arheologi un vēsturnieki apgalvo, ka dažas Aeolian salas tika apdzīvotas jau Nehertertāla laikmetā. Lipari salā tika izrakta akmens laikmeta apmetne, kuras vecums pārsniedz pusmiljonu gadu - šī ir viena no vecākajām zināmajām cilvēku apmetnēm Eiropā.

article

Diena 8. Vulkāna sala(Vulcano) Noenkurošanās vieta līcī  vai  marine Porto di Levante
GPS koordinātas: 38°25`045``N14°57`338``E

Vulkana sala - tā ir vistuvāk sala Sicīlijas krastiem. Tieši šeit piedzima pēdējais arhipelāga vulkāns, kurš pamazām “pārmetas” uz Stromboli. To, ka salas interjers vēl nav nomierinājies, pierāda neskaitāmas fumaroles - vulkāniskās gāzes noieta vietas. Vulcano salas karstie avoti un sērūdeņraža dubļi tiek uzskatīti par dziedinošiem un labvēlīgiem. Blakus jahtu ostai ir dubļu vannas -  Porto di Levante. Šis mazais seklais ezers ir aptuveni 50 m diametrā un dziļums virs ceļa. Ezerā ir sastopami karstie avoti ar temperatūru līdz 70 grādiem. Karstie avoti pārspēj arī jūrā pie ezera, un karstā gāze paceļas caur akmeņu plaisām, kas silda akmeņus, un ezera tuvumā var atrast vietas, kur gaisa temperatūra ir kā pirtī. Apmeklējot dubļu vannas, ir vērts atcerēties, ka sērūdeņraža smaka uz ķermeņa un peldkostīmā saglabājas diezgan ilgu laiku.

Diena 9.  Panarejas sala (Panarea).  Noenkurošanās  vai pie pilsētas piestātnes vai līcī.

GPS koordinātas : 38°38`245``N14°57`704``E

Panarejas sala -  pats mazākais arhipelāgā, kur dzīvo tikai 200 cilvēku. Aizvēsturiskos laikos Panarea bija daudz lielāka sala, bet pēc nākamā katastrofālā vulkāna izvirduma salas lauvas daļa nokrita zem ūdens. Ap Panarea ir desmitiem mazu sadrumstalotu salu - Dattilo, Liska Bianca, Liska Nera un citas, un Panarea sala joprojām ir iegremdēta ūdenī 2 cm gadā. Šeit ir ļoti neparastas un pievilcīgas vietas snorkelēšanas un niršanas cienītājiem. Salā klintis ir milzīgas, ir daudz mazu salu, kuru virsotnes ir paslēptas zem neliela ūdens slāņa, zemūdens klintis ir pārklātas ar skaistiem koraļļiem, bet nogrimušie kuģi ir paslēpti plaisās.

Diena 10. Strambili sala (Stromboli) - 14 jūdzes. Stāvvieta līči uz bojam no  salas aizvēja puse
GPS koordinātas: 38°48`243``N15°14`681``E

Strambili sala - slavena ar savu aktīvo vulkānu, kura konuss gandrīz ik pēc 15 minūtēm vienmēr smēķē un izspiež mazas lavas strūklas - sava veida dabiska bāka jūrniekiem. Stromboli vulkāna lavas plūsma ir redzama naktī vairāk nekā 30 jūdzes.

Vulkānu izvirdumi parasti ir vāji, nav kaitīgi salai, tie notiek jau 20 tūkstošus gadu. Bet dažreiz sprādzieni ir daudz nopietnāki. Pēdējais šāds sprādziens bija 1930. gadā, kad gāja bojā vairāki cilvēki. Pateicoties vulkānam, Stromboli sala kļuva izteikti melna - salas ceļi un smiltis melnajā pludmalē. Ja tumsā dodāties pa salu ar jahtu, varat novērot vulkānu izvirdumus, kas ir ļoti skaidri redzami naktī. Turklāt kalnu pārgājēji gida pavadībā var doties ekskursijā uz vulkāna ventilāciju. Kāpšana ilgst apmēram 4 stundas, ekskursijas sākas ap pulksten 18:00 vakarā.

Diena 11. Salinas sala (Salina) - 23 jūdzes.

Noenkurošanās vieta  marine - Darsena Turistica Marina vai Santa Marina
GPS koordinātas: 38°33`336``N14°52`300``E

Salinas sala -  Šeit tika filmēta viena no aizkustinošākajām un skaistākajām filmām itāļu kino vēsturē - pēdējā Massimo Troisi filma “Pastnieks”. Šī ir otra lielākā arhipelāga sala pēc Lipari, ir divu izmirušu vulkānu atliekas, kas tai deva salu ar savu pirmo vārdu - Dimim, kas nozīmē dvīņus. Salina ir arhipelāga apmeklētākā sala tās labi attīstītās jahtu infrastruktūras dēļ: daudz kūrorta viesnīcu ar visa veida izklaidēm, šiksas pludmales, veikali. Itālijā un ārpus tās sala ir slavena ar savu dzintara vīna "malvasia" un lieliskajiem kaperiem.

Diena 12. Filikudi  sala (Filicudi) - 15 jūdzes. Noenkurošanās vieta līcī   uz ēnkura vai boja
GPS koordinātas: 38°33`509``N14°33`889``E

Filikudi - mežonīgākā un vistālākā sala. Šī zemes josla ir ideāla vieta tiem, kas vēlas mieru un mieru. Šī ir īsta paradīze zaļo zonu cienītājiem: Vidusjūras flora šeit parāda vislabākos - ērkšķu krūmus un neparasta skaistuma ziedus, apelsīnus, persimonus, citronus. Pat augustā, kad pārējās salas ir pārpildītas ar tūristiem, Filikudi valda kluss šarms.

Diena 13. Lipari sala (Lipari) - 21 jūdzes. Noenkurošanās vieta Porto Pignataro vai Marina Longa
GPS koordinātas: 38°28`668``N14°57`758``E

Lipari - tā ir arhipelāga lielākā sala, kas tai deva savu vārdu un arhipelāga patieso sirdi. Bez pārspīlēšanas to var saukt par īstu brīvdabas muzeju. Pirmās apmetnes uz salas tika dibinātas neolīta laikmetā.

Senatnē sala jūras krustcelēs bija pazīstama kā nozīmīgs tirdzniecības centrs. Lipari centrālā iela ir nepārtraukta virkne banku, restorānu, veikalu un tūrisma centru, kas izvietoti dažādu laikmetu senās ēkās. Citadeles salas vēsturiskais simbols ir liela mēroga arhitektūras komplekss, kura teritorijā ir saglabājusies pils, vairāki nocietinājumi un sienas, kas ieskauj citadeli. Šī ir salas augstākā daļa, no kuras paveras elpu aizraujošs panorāmas skats uz apkārtni.

Diena 14 Jahtas nodošana Maltā Valetas osta. Un izlidošana no mājām.

article  article

 

Programmas cena iekļauts:

 • Dzīvošana  uz jahtas 13 naktis
 • Jahtas kapteiņa pakalpojumi
 • GPS/PLOTTER : RAYMARINE
 • Stereosistēma
 • Aprīkota virtuve
 • Karsts un auksts ūdens
 • Tualete ar duša
 • Nolaižama peldvieta ar dušu

Programmas cena nav iekļauts:

 • Lidojums Rīga - Malta - Rīga (sākot no 200.00 eiro vienai personai).
 • Nakšņošana Maltā: 1-2 naktis pirms / pēc kruīza
 • Kuģa kase 100 eiro vienai personai nedēļā
 • Maltīte uz jahtas
 • Maltīte pilsēta
 • Medicīniska apdrošināšana.
 • Personīgie izdevumi

 

Ceļojumu meklēšana